REVOLUČNÍ PROJEKT V PODOBĚ 24 HODINOVÉHO VYSÍLÁNÍ POPULÁRNÍCH WRESTLINGOVÝCH PROGRAMŮ

REVOLUČNÍ PROJEKT V PODOBĚ 24 HODINOVÉHO VYSÍLÁNÍ POPULÁRNÍCH WRESTLINGOVÝCH PROGRAMŮ 1

Tzv. „Streamovací služby“ jsou ve světě stále populárnější. Výjimkou není ani profesionální wrestling. Největší wrestlingová organizace světa, WWE, loni spustila projekt nazvaný „WWE Network“. Jde o 24-hodinové vysílání populárních wrestlingových programů za cenu 9.99 amerických dolarů měsíčně. Vedení společnosti dokonce v průběhu března, dubna, června a července letošního roku dalo zákazníkům možnost vyzkoušet si službu na jeden měsíc bez poplatků.

Jde o revoluční projekt, který naboural dosavadní suverenitu programů dostupných prostřednictvím služby pay-per-view. Pro srovnání, pokud plánuje běžný divák sledovat svou oblíbenou wrestlingové událost v rámci služby PPV, zaplatí za tříhodinový program zhruba 60 amerických dolarů. WWE Network však tyto, jakož i jiné události nabízí za výše zmíněnou částku 9.99. Zřejmě netřeba dodávat, že prodejnost klasických wrestlingových PPV událostí v USA od minulého roku neustále klesá a nachází se na historickém minimu.

Network je dostupný v 140 zemích světa, například i na Slovensku. WWE původně chtěla svůj velkolepý projekt odstartovat už v roce 2012, technické problémy však způsobily odklad na 24. únor 2014. Výhodou této služby je přehledná orientace v programové nabídce, exkluzivní programy a živé přenosy či výhodný měsíční poplatek. Pokud se domníváte, že si tuto službu objedná jen skalní příznivec profesionálního wrestlingu, jste na omylu. Network obsahuje několik programů, které osloví i laiky – světoznámý moderátor Jerry Springer moderuje vlastní relaci „Too Hot for TV“, tvůrci seriálu Jackass připravili podobný koncept s názvem „Swerved“ a ex-wrestler Corey Graves navštěvuje americkou undergroundovou scénu v programu „Culture Shock „.

Satelitní poskytovatelé, dosud provozující pay-per-view eventy, rozhodně nejsou nadšeni, DirecTV a Dish Network dokonce přestali akce podobného druhu vysílat. Ani to však nezabránilo rozsáhlé expanzi projektu WWE Network. Podobnou službu spustila i japonská organizace New Japan Pro Wrestling. Network z dílny WWE si kromě klasického notebooku můžete naladit i ve vašem televizním přijímačem, prostřednictvím herních konzolí PlayStation 4 a Xbox One.