Rolex milujete nebo nenávidíte. Kolekci Cellini budete zbožňovat!

Rolex milujete nebo nenávidíte. Kolekci Cellini budete zbožňovat! 1

Co si budeme říkat, jedna z hlavních výhod hodinek Rolex je právě jejich univerzálnost. Zda se bavíme o modelech jako Submariner, Datejust nebo Sky – Dweller, všechno jsou to pracovní hodinky.

Hodinky, které si můžete vzít na hloubkový ponor a po vyměněně pracovního mundúru za sako, hurá do uzavírání obchodů s „high society“.

Nicméně, píše se rok 2014 a výstava v Basileji je v plném proudu. Rolex představuje nové modely z kolekce určené pro pravé gentlemany s půvabným názvem Cellini. Rady inspirované italským sochařem, zlatníkem a umělcem Benvenuto Cellini.

Trojice modelů přichází ve stejném 39 mm pouzdře. Sice bychom si přáli jeden dva milimetry navíc, ale co si budeme namlouvat, toto je Rolex a jiný nebude! Chvála Bohu. Podle mého názoru se jedná o jedny z nejkrásnějších pouzder, jaké jsem kdy viděl. Jemně vroubkovaná luneta obklopující sklíčko a na dolní straně víčko je prostě okouzlující. Malá korunka s logem Rolex jen podtrhuje to, na čem značce záleží nejvíce, na detailech.

Modely jsou rozděleny do tří hlavních funkcí, na které jsou zaměřeny. Pro klasiky je určen model Cellini Time s centrální vteřinovou ručičkou s lakovaným ciferníkem světlým / černým a pouzdrem v bílém zlatě. Model se bude dodávat na hnědém / černém lakovaném řemínku a překlápěcí sponou z bílého zlata.

Pokud máte raději klasiku no respektující praktičnost, můžete sáhnout po modelu Cellini Date s ukazatelem data na nezvyklé pozici „3“. V tomto případě se jedná o propracovaný ciferník metodou gilošovacího „Rayon Flamme de la gloire“. Model se bude vyrábět v bílém / Everrose zlatě.

A na konec, pro věčné cestovatele je zde model Cellini Dual Time model s druhým časovým pásmem a fází měsíce na pozici „6“. Nemohu si pomoci, ale tento model se mi líbí nejvíce tak jako v předchozím případě se jedná o model se speciální úpravou ciferníku „Rayon Flamme de la gloire“. Model se bude vyrábět v bílém / Everrose zlatě s koženým řemínkem na zlaté překlápěcí sponě.

Rolex Cellini Time / Date / Dual Time

Vlastnosti: pouzdro z 18-karátové bílého / růžového EveroseTM (vlastní slitina patentovaná společností Rolex), voděodolnost 50 m, průměr 39 mm, in-house mechanický strojek, vlásek Blue Parachrom, Chronometr, 28.800 vibraci za hodinu, 48 hodinová rezerva chodu, mezinárodní záruka 2 roky, ceny se budou pohybovat od 11.800 €.