Rolex představuje Deepsea Sea D-Blue Edition na počest expedice na dno Mariánského příkopu

Rolex představuje Deepsea Sea D-Blue Edition na počest expedice na dno Mariánského příkopu 1

S hloubkou 10.908 metrů je Mariánský příkop nejhlubší místo na světě. Proto se není čemu divit, že odjakživa láká na výpravy odvážných dobrodruhů, kterým neznámo jednoduše učarovalo. Jedním z nich je i badatel a režisér James Cameron (Titanic, Avatar), který natočil dokument o expedici s příznačným názvem Deepsea Challenge 3D.

K této významné události se rozhodla společnost ROLEX vytvořit další speciální verzi modelu Deepsea Sea-Dweller s unikátním gradient „D-Blue“ ciferníkem, jehož hlavní zvláštností je speciální přechod z modré do hluboce černé barvy. Takzvaný modro černý přechod znázorňuje hloubku oceánu. Jak jsem už výše zmiňoval, je to další edice vytvořená na připomenutí si tohoto sestupu, proto se jedná jen kosmetické úpravy. Název „DEEPSEA“ na ciferníku se nese ve výrazné, zelené barvě, ve stejné barvě jako byla ponorka Jamese Camerona, která sestoupila na dno Mariánského příkopu, dne 28. března 2012.

Celý model je postaven již na existující platformě staršího modelu Deepsea Sea-Dweller, který se skutečně liší jen speciálním ciferníkem a zeleným nadpisem. Čili o pohon se nadále stará COSC certifikovaný in-house strojek 3135 s rezervou chodu 48 hodin. Extrémní vodě odolnost do 3900 metrů zajišťuje speciální patentovaná korunka „Triplock“ a stejně patentovaný heliový ventil.

Tento model se nebude vyrábět v limitované edici a jeho cena bude vyšší jen o pár stovek EUR oproti klasické verzi Sea-Dweller. Najít ho však budete moci jen, v předem Rolex určených buticích.

Rolex Deepsea Sea-Dweller „D-Blue“

Technické specifikace: ocel, titanové víčko, voděodolnost do 3900 m, průměr 44 mm, jednosměrná otočná luneta, patentovaný systém ochrany „TRIPLOCK“, heliový ventil, šroubovací korunka, in-house mechanický strojek 3135, vlásek Blue Parachrom, Chronometr, 28.800 vibrací za hodinu, 48 hodinová rezerva chodu, mezinárodní záruka 2 roky, ceny se budou pohybovat od 10.500 €