Sirena 64 je nová motorová jachta z Turecka

Sirena 64 je nová motorová jachta z Turecka 1

Turecký výrobce Sirena Yachts představil na výstavě v Düsseldorfu svůj první model 20-metrové jachty. Druhý, menší model Sirena 56 poznáme již brzy na výstavě lodí v Miami. Sirena Yachts vyrábí v rámci joint venture společně s italskou značkou Azimut-Benetti.

Pro italskou firmu bylo v Turecku vyrobeno již několik stovek jachet, včetně aktuálního modelu Magellano 43. V designovém studiu Frers Naval Architecture ji navrhli s důrazem na prostorný interiér. Díky velkým nádržím na palivo a vodu s ní lze absolvovat dlouhé plavby. Designové studio Spadolini zase vytvořilo v rámci 20-metrové konstrukce několik nezávislých obytných prostor. Kromě apartmánové kajuty o rozloze 258 metrů čtverečních se zde nacházejí další dva salonky s vlastními koupelnami, plus jedna kajuta pro posádku. Místo u kormidla vpředu se stane asi nejoblíbenějším, protože nabízí překrásný výhled.

Tato velmi zdařilá, kompaktní jachta pojme šest osob a dva členy posádky. Uvnitř se nacházejí teplé a elegantní prostory. Velká okna v kormidelně a na hlavní palubě propouštějí množství přirozeného světla a to i díky hardtop řešení s výklopným střešním oknem. Prosvětlený obývací a jídelní prostor doplňují světlé tkaniny a nábytek. Tmavé dřevěné podlahy a stropní akcenty vytvářejí pěkné kontrasty. Sofistikovaným řešením je spodní LED osvětlení.

Na hlavní palubě jsou rozmístěny lehátka s jídelním koutem. Na zadní palubě je místo poskytující stín a ochranu včetně dalšího jídelního stolu. Díky dvojici CAT C12.9 motorů, které spolu produkují 850 koní, dosahuje Sirena 64 maximální rychlosti 27 uzlů. Plavba při rychlosti 16 uzlů je ve srovnání s konkurencí až o 20 procent energeticky účinnější. Základní cena této jachty se pohybuje na úrovni 1,54 milionu EUR.