TAG Heuer – Baselworld 2015: nový Kalibr, první Skeleton a nejlevnější Tourbillon

Baselworld je za námi a nyní nám zbývá už jen shrnout to nejdůležitější, co se během sedmi nejdůležitějších dní v hodinářském kalendáři událo.

S určitostí mohu říci, že novináři nejčastěji skloňovali právě značku TAG Heuer a jejího ředitele Jean-Claude Biver, který už v úvodu oznámil začátek spolupráce s Intelem a Googlea na inteligentních hodinkách, které bychom měli vidět už tento podzim.

Smart hodinkami to neskončilo, TAG Heuer si pro nás připravil několik překvapení. Představil asi 60 novinek, spolupráci s diskžokejem David Guetta, jeho limitovanou edici, nižší entry level, který stojí již od 950 švýcarských franků a nový kalibr Heuer 01, ukrývající se pod kapotou kolekce Carrera s novým designem.

Na své si přišli i nadšenci kolekce Link a její ikonického esíčkovitého  náramku, který propůjčili speciální edici Carrera Calibre 16 věnované památce Ayrtona Senny.

Na čele těchto novinek v cenové kategorie do 5000 € stojí model Carrera Calibre HEUER 01 – Chronograph, který Biver v jednom rozhovoru pro portál Watchtime zvedl a řekl: „Toto je pohled do budoucnosti“.

V rukou držel první skeletonovaný model s novým strojkem, sestrojeném na výrobních linkách TAG Heuer. Vychází z kalibru 1887, představeného v roce 2010, a nabízí stejné rozmístění sčítací, na jaké jsme zvyklí z kolekce Carrera, 12, 6 a 9.

Přehledný ciferník s viditelným datumovým věncem umožnily Biver přenést svůj bingbangovský podpis i na Carreru. Pouzdro s velikostí 45 milimetrů je vyrobeno z 12 různých dílů, v nichž převládají materiály jako ocel a titan.

Všechny vlastnosti typické pro kolekci Carrera bychom na tomto modelu hledali marně. Biver si uvědomil, že v nejprodávanější modelové řadě byl velký chaos. Stejné pouzdro s minimálními rozdíly na ciferníku a třemi variantami kalibrů – Sellita, Eta nebo 1887 – začala být pro „hodinkomaniaků“ španělskou vesnicí.

Toto se již skončilo a s příchodem nového kalibru Heuer 01 dostala Carrera nový design a punc rozpoznatelnosti. Na vlastní oči je budeme moci vidět až v listopadu tohoto roku.

CAR2A1Z.FT6044, Carrera Calibre HEUER 01 – Chronograph, 45-milimetrové pouzdro, skeleton, vestavěný kalibr Heuer 01, automatický nátah, 50-hodinová rezerva chodu, safírové sklíčko, kaučukový řemínek s černou titanovou sponou. Cena: 4 700 €.

Zatímco v první polovině Baselworldu veřejnost zotavovala z nejnovější informace o vývoji smart hodinek, druhá polovina patřila opět značce TAG Heuer, její prezidentovi Biver a zejména nejlevnějšímu tourbillonu na trhu, kterého se cena bude pohybovat na úrovni 15 000 €.

Jen necelé dva měsíce vydržela značce Montblanc první příčka v žebříčku nejdostupnější tourbillonu na trhu, o kterém se více dočtete zde.

Novému dočasnému prezidentovi trvalo jen necelý rok od nástupu, než zjistil, jakým směrem by se měla ubírat značka TAG Heuer. Restrukturalizace, propouštění, pozastavení výroby kalibru CH80, maximální využití skladových zásob a úplné soustředění se na svou cílovou skupinu.

Pro Watchtime se vyjádřil, že TAG Heuer si nemůže dovolit prodávat za tak vysoké ceny, jak to bylo dosud. „Audi nemůže stát stejně jako Bentley,“ uvedl příklad. Každá značka má svou cenu. „Hodinky s chronografem a Tourbillon můžeme vyrobit od 500 do 1000 kusů ročně a nabízet je za bezkonkurenční cenu. A to díky svému novému nastavenému systému, „dodal Biver.

Podle všech nejnovějších informací bude nový kalibr Heuer 02 vybavený chronografem a Tourbillon fungovat na platformě strojku CH80, který byl představen loni. Jeho frekvence bude 4 Hz se 64-hodinovou rezervou chodu. Na výrobu královské komplikace budou použity materiály jako uhlík a ocel, čímž si zajistí svou lehkost a stabilní rychlost – jedna otočení za minutu. Už neznáme pouze datum jeho představení a oficiální název. Klidně se může jmenovat i „TAG Heuer Calibre Heuer 02 Tourbillon Chronograph.“