Tajné zbraně, o kterých byste neměli vědět

Tajné zbraně, o kterých byste neměli vědět 1

Boj je pro některé základní taktika přežití. V civilizovaném světě by však měla vládnout spíše harmonie než zbrojení, ale opak je pravdou. Pomalu se na světlo světa prodírají zbraně, které hovoří o tom, že samopal a tank nejsou tou nejnebezpečnější formou války.

Špionážní drone
Dnes se už oficiálně ví o létajících kolibřících, kteří špehovali nepřátelské území. Byly však přece jen trochu nápadné a v současnosti můžeme očekávat, že na špionáže s kamerou i mikrofonem se používají miniaturnější systémy. Mušky i nanotechnologie. Dost hrozivé, kde všude je možné špehování.

Expanzní zbraně děsí!
Kdo už dostal ránu elektrickým Taserem asi ví, co za mučící nástroj je 36 těchto nástrojů, do kterých vás usadí při získávání informací. Mohou být použity samostatně, nebo všechny najednou. Starý dobrý středověk a španělská holínka s dereš (lavice k trestání bitím) dohromady. Byly oproti moderním zbraním vůči člověku humánními záležitostmi.

 
images

Plášť neviditelnosti
Nepřenesly jsme se do světa dobrodružství Harryho Pottera. Jde o skutečnou hi-tech vojenskou záležitost. Plášť díky speciálně umístěným kamerám monitoruje okolí a na současně dokáže zobrazovat ve věrném obraze okolí za vámi. Není to systém na rychlý pohyb lesem, ale při zalehnutí k zemi, nebo při postávání na místě se dokonale ztratíte.

 
active_denial_system_humvee

Active Denial System ADS
Je zkratka, které se každý bojí. Zní to jako sen, ale zlikviduje i ty nejtěžší útočníky. Jde o generátor silných elektromagnetických vln, které působí na tělo člověka, jakoby vás někdo hodil do vařící vody. Působí plošně i jednotlivě, přechází i přes sklo. Pečené žebírka nemusejí na frontě znamenat jen večeři.

 
SwordBreaker2

Lamač mečů
Už ve středověku pochopili, že pokud protivníka nemůžete přebít, je nutná taktika. S malou dýkou ozdobenou výřezy na zlomení meče se vyhrálo mnoho soubojů, které vypadaly na první pohled ztracené.

 
69373

Sluneční zbraň
Zatím nebyla dotažena do konce, ale začali ji vyvíjet nacisté v roce 1929. Cílem bylo vypustit na orbitální stanici velké zrcadlo, které by dokázalo koncentrovat sluneční záření do jediného bodu a odeslat na zem. Zbraň, která by nepotřebovala náboje a škvařila by všechno jako skutečná pomůcka z pekel, byť by byla v neviditelné výšce.