TERMÍNY OBHAJOB ZÁVĚREČNÝCH PRACÍ SE  BLÍŽÍ. JAK SE PŘIPRAVIT NA STÁTNICE?

TERMÍNY OBHAJOB ZÁVĚREČNÝCH PRACÍ SE  BLÍŽÍ. JAK SE PŘIPRAVIT NA STÁTNICE? 1

Pokud tento rok ukončujete vysokou školu, určitě máte už teď strach, jak dopadnou státnice. Ještě je čas se zabývat otázkami, jak se bude váš život ubírat po státníci a kolik dlouho bude trvat, než si nenajdete dobrou práci, v níž dostanete i dobrou Place. Momentálně musíte řešit dokončování rigorózní práce, bakalářské, nebo jiné práce a jediné, na čem vám skutečně záleží, je to, abyste zvládli obhajobu této práce a nezhroutily se před porotou. Jak se však připravit na státnice, aby skončily úspěšně a nemuseli jste jít na ně znovu?

Večer před obhajobou se nic nedoučíte

Večer předtím, než máte jít hájit svou závěrečnou práci, určitě se plánujete ještě doučit věci, které vám nešly do hlavy, resp. které jste se ještě nestihli naučit. Je to však ale zbytečné, protože s největší pravděpodobností do hlavy nedostanete vůbec nic. Zbytečně se jen vystresovat a to, co jste už věděli, můžete zapomenout. Když se budete ale určit v dostatečném předstihu a najdete si určitý systém, určitě nebudete mít žádný problém. Možná vám při tlačení bude dělat problém vaše tiskárna, resp. toner a budete láteřil, že jste si raději nešli koupit tonery značky Brother, které vám poradili vaši známí. Nedělejte si však zbytečné nervy kvůli takovým maličkostem. Večer před státnicemi si dopřejte odpočinek, relax.

Lehké snídaně, kávička a osvěžující koupel

Ráno, předtím než vyrazíte do školy, nestresujte se s přípravou oblečení. Nejlépe uděláte, když si ho nachystáte ještě večer. Třeba si přece zkontrolovat, zda se do halenky, sukně, saka nebo kalhot vejdete. Nachystejte si lehké snídaně, které nezatíží váš žaludek. Nechoďte hájit svou práci a dělat státnice s prázdným žaludkem. Nebylo by to příjemně nejen pro vás, ale i pro porotu, která bude poslouchat váš kručící  žaludek. Ráno před odjezdem si dejte osvěžující koupel. Použijte levandulový olej, popřípadě levandulové mýdlo. Určitě vás potěší i to, že práce je vytištěna, svázaná a že vám ani váš levný toner a tiskárnu nezpůsobily komplikace.