VÁNOCE U VANDERBILTOVCŮ – NEJBOHATŠÍ RODINY 19. STOLETÍ

VÁNOCE U VANDERBILTOVCŮ - NEJBOHATŠÍ RODINY 19. STOLETÍ 1

V rezidenci Biltmore vládne bohatství a luxus. Během normálního dne vypadá toto místo pohádkově. Podívali jsme se na to, co udělá nejbohatší rodina 19. století v USA pro vánoční výzdobu.

Prohlídka objektu

V turistické atrakci Biltmore Estate se každý rok zaměstnanci jakoby hrají na vánočních skřítků a vytvoří vánoční nádheru. 8000 akrový majetek si nyní mohou lidé podívat prostřednictvím prohlídky domu, historických zahrad, konzervatoře, vinařství a farmy. Zažít pohostinnost mohou návštěvníci také díky luxusnímu pobytu. Biltmore je charakterizován jako největší americký dům. Nachází se u města Asheville ve státě Severní Karolína.

Od roku 1895

Luxusní rodinný dům George a Edith Vanderbiltovy je zázrakem elegance a šarmu. Tak jako je nádherný dnes, tak to bylo i před více než sto lety. George Vanderbilt formálně otevřel Biltmore Estate s přáteli a rodinou na Štědrý den roku 1895, takže přes vánoční svátky má tato rezidence pro rodinu zvláštní význam. Uvnitř hlavní budovy se nachází více než 50 vyzdobených vánočních stromků, 130 jmelí balónů, tisíce ozdob, stovky svíček a kilometry voňavých girland. Strom na trávníku je téměř stejně vysoký, jako známý strom v Rockefellerově centru. Biltmore také nabízí vánoční prohlídky s tématickou živou hudbou, sbory a sólisty. Historické zahrady jsou rozsvícené zástupům světel, které Vanderbiltovci na konci 19. století sice neměli, ale v 21. století vypadají nádherně.