TIP NA DÁREK PRO KAŽDÉHO MILOVNÍKA BONDOVEK – KNIHA THE JAMES BOND ARCHIVES

TIP NA DÁREK PRO KAŽDÉHO MILOVNÍKA BONDOVEK – KNIHA THE JAMES BOND ARCHIVES 1

Knihou The James Bond Archives oslavují filmoví producenti výročí padesáti let od příchodu slavného tajného agenta na filmová plátna. Kniha na více než 600 stranách přináší příběhy vzniku všech filmů s Jamesem Bondem, zahrnujíc i nejnovější pokračování.

Kniha jako oslava dlouholetého úspěchu Jamese Bonda na scéně

„Bond. James Bond. „Psal se rok 1962, kdy Sean Connery jako agent 007 poprvé vyslovil tuto kultovní větu. Od té doby se britský tajný agent objevil v 24 filmech. Během pěti desetiletí byl ztvárněn šesti různými herci, přičemž pokaždé okouzlil diváky po celém světě. Kniha The James Bond Archives je oslavou dlouholetého úspěchu postavy nejznámějšího agenta ve světě filmu. Potěší nejednoho milovníka „bondovek“ i akčních filmů.

Producenti a filmová studia se v knize s veřejností podělili o archivní fotografie z natáčení, které dosud nebyly nikde zveřejněny. Přes 150 pracovníků (včetně producentů, režisérů, herců, scénáristů, produkčních designérů, techniků, dubly a dalších členů týmu) přibližuje čtenářům příběhy „zpoza kamery“.

Za kompletním obrazem o filmech je tvrdá práce týmu

Editor Paul Duncan strávil dva roky shromažďováním informací z natáčení, milionů fotografií, plakátů, konceptů a různých dokumentů, aby kniha mohla získat dnešní podobu. Výsledkem tvrdé práce týmu je kompletní obraz, přibližující vznik každé jedné „bondovky“ – od Dr. No z roku 1962 až po Spectre z roku 2015.

Mimochodem, filmový historik Paul Duncan stojí za vznikem více než padesáti filmových knih. Kromě The James Bond Archives mezi ně patří například i The Charlie Chaplin Archives a The Gothfather Family Album.

Kniha je dostupná ve dvou Art edicích, přičemž z každé z nich existuje jen 250 kopií. Ve větším počtu jsou však k dispozici „klasické“ vydání v tvrdé vazbě. Chcete potěšit filmového nadšence ve svém okolí, The James Bond Archives naleznete na Amazone i na různých knižních e-shopech.