TIPY A TRIKY NA FACEBOOKU, O KTERÝCH  MNOZÍ NEMAJÍ ANI NETUŠENÍ

TIPY A TRIKY NA FACEBOOKU, O KTERÝCH  MNOZÍ NEMAJÍ ANI NETUŠENÍ 1

Více než miliarda lidí je každodenním uživatelem sociální sítě Facebook. Aplikace, se kterou trávíte značnou část svého času v sobě však ukrývá mnohem víc, než by se na první pohled mohlo zdát.

Více než miliardu lidí používá Facebook každý den. Na této sociální síti totiž najdete vše od aktuálních zpráv, přes kontakt s přáteli až po zábavné a odpočinkové videa a příspěvky. Sesbírali jsme pár mimořádně nápomocných triků, o nichž mnozí ani netuší. Je nejvyšší čas začít používat Facebook jako profesionál!

Vidíte zajímavé video, ale nemáte čas prohlédnout si ho v dané chvíli? Uložte si ho na později!

Vaše záložky, odkazy, videa, fotografie, místa mnohé jiné příspěvky jsou přístupné pod „uloženo. Stránku najdete pod kartou „Více“.

Změňte svou profilovou fotografii na animovaný GIF

V propracované mobilní aplikaci si pod výběrem profilového obrázku naleznete heslo „Vyberte nové profilové video“ a nahrajete si vlastní krátké video obrazu. Výsledkem je dobře vypadající kombinace animovaného obrazu s pohybem.

Příspěvky se znakem blesku jsou označeny jako Facebook Instant Articles, což znamená, že obvykle se načítají dříve a zobrazí méně reklam!

Jde o články s minimálním rozložením. Sdílejí jejich desítky médií a právě Facebook tvrdí, že ve srovnání s jinými se ty jeho načítají 10x rychleji!

Můžete vypnout automatické přehrávání videí ve vašich novinkách

Pokud si nepřejete, aby se videa ve vašich novinkách prohrávali automaticky, postačí pokud toto nastavení vypnete. Jde o jednoduchý úkon v nastavení účtu, konkrétně v sekci „Videa a fotografie“.

Zrušte sledování lidí, kterých si nechcete úplně odstranit z přátel

Někdy se stane, že vám mohou přátelé svými příspěvky pořádně lézt na nervy. Pokud je více nechcete sledovat, ale z nějakého důvodu si je z přátel nemůžete odstranit, řešení je jednoduché. Pod profilovým obrázkem najdete funkci „Zrušit sledování,“ která vám velmi snadno zajistí klid od příspěvků dané osoby.

Některé Facebook funkce občas překvapí i zkušeného uživatele, ale na druhé straně dokáží nesmírně usnadnit život na sociální síti. Celý seznam tipů a triků najdete na businessinsider.com