TISSOT PRS 516 AUTOMATIC SMALL SECOND – sekundovky jako žádné jiné

TISSOT PRS 516 AUTOMATIC SMALL SECOND - sekundovky jako žádné jiné 1

Firma TISSOT je spojená se závody motocyklů, nebo ji můžeme vidět na mantinelech hokejových arén či na časomíře zámořské NBA. Jejich marketing je úspěšný a masivní. Firma byla založená v roce 1853 a z hlediska produkce nemá ve Švýcarsku konkurenci.

Na Baselworldu 2016 byl předvedený nový model hodinek PRS 516 Automatic Small Second. Jedná se o 42 mm velký, sportovní model. Jeho referenční číslo je T100.428.16.051.00 a už z tohoto vyplívá, že se jedná o výjimečný model.

Hodinky mají tři subciferníky a ty jsou rozmístěné klasicky.

Ale podstata nového řešení se ukáže až při spuštění měření času. Každý ze třech výřezů ve tvaru roztaženého vějíře (připomíná to tří ramenný volant u sportovních vozů) indikuje čas ve 20 sekundových intervalech. Jakmile pokoří hranici první z nich zaparkuje ručičku a předá štafetu druhé v pořadí, a ta pak pokračuje dále.

hodiny

Datum je u hodinek zobrazeno na pozici 4:00. Ručičky jsou centrální vyplněné bílým fluorensečním nátěrem Superluminia. Uvnitř je efektivní automat ETA 2824. Při plném navinutí vydrží 38 hodin.

Pouzdro modelu Tissot PRS 516 Automatic Small Second je z nerezavějící oceli 316L a s broušeným povrchem s vodotěsností do 100 m. Okruží je keramické, černé. Sklíčko je zafirové bez antireflexního povlaku. Vše ještě dolaďuje černý řemínek. Cena by se měla pohybovat kolem 30 000 Kč.