TISSOT PRS 516 AUTOMATIC SMALL SECOND – sekundovky jako žádné jiné

Firma TISSOT je spojená se závody motocyklů, nebo ji můžeme vidět na mantinelech hokejových arén či na časomíře zámořské NBA. Jejich marketing je úspěšný a masivní. Firma byla založená v roce 1853 a z hlediska produkce nemá ve Švýcarsku konkurenci.

Na Baselworldu 2016 byl předvedený nový model hodinek PRS 516 Automatic Small Second. Jedná se o 42 mm velký, sportovní model. Jeho referenční číslo je T100.428.16.051.00 a už z tohoto vyplívá, že se jedná o výjimečný model.

Hodinky mají tři subciferníky a ty jsou rozmístěné klasicky.

Ale podstata nového řešení se ukáže až při spuštění měření času. Každý ze třech výřezů ve tvaru roztaženého vějíře (připomíná to tří ramenný volant u sportovních vozů) indikuje čas ve 20 sekundových intervalech. Jakmile pokoří hranici první z nich zaparkuje ručičku a předá štafetu druhé v pořadí, a ta pak pokračuje dále.

hodiny

Datum je u hodinek zobrazeno na pozici 4:00. Ručičky jsou centrální vyplněné bílým fluorensečním nátěrem Superluminia. Uvnitř je efektivní automat ETA 2824. Při plném navinutí vydrží 38 hodin.

Pouzdro modelu Tissot PRS 516 Automatic Small Second je z nerezavějící oceli 316L a s broušeným povrchem s vodotěsností do 100 m. Okruží je keramické, černé. Sklíčko je zafirové bez antireflexního povlaku. Vše ještě dolaďuje černý řemínek. Cena by se měla pohybovat kolem 30 000 Kč.

Krásné hodinky naleznete i zde