Toto nejsou tak docela „fotky“ vesmíru …

Toto nejsou tak docela "fotky" vesmíru ... 1

Téměř dokonalé zobrazení souhvězdí i umělecké ztvárnění nekonečného vesmíru. Ačkoli mnoho obrázky vypadají reálně, jde o tetování s kosmickou tématikou. Některé kousky vyžadovaly opravdu šikovnou ruku a možná i hodiny bolesti. Výsledek však stojí za to.

Tetování je staré téměř jako lidstvo. Ve staré Číně ho sice považovali za barbarské, ale není se co divit – Číňané dodnes Japonce příliš nemusí a právě v zemi vycházejícího slunce je tetování tradicí, která začala již v paleolitu (přibližně deset tisíc let před naším letopočtem). Konkrétně kosmické tetování má velmi dlouhé kořeny.
3D-Tattoos-Holder-600x315

Kosmos se spojoval s náboženstvím a astrologickými motivy, které měly přinést nositeli například magické výhody. Slovo tetování podle všeho pochází ze slova tatau, z oceánského území. Původ se připisuje kmenům z geografických šířek, na nichž se dnes nachází Samoa a Tahiti.

Je však třeba uznat, že od těch dob se tetování pořádně rozvinulo. Kosmická dokonalost, jakou dokáží tatéři dnes, daleko přesahuje jakékoliv jednoduché „kerky“. Pokochejte se pohledem na skutečné umění, které nosí lidé denně na svém těle. Odvážili byste se dát si na tělo něco takového?