Triky, s nimiž vyhrajete každou hádku

Triky, s nimiž vyhrajete každou hádku 1

I nejméně konfliktní osobě se občas stane, že se s někým pohádá. Ale vyjít z hádky jako vítěz se vám ne vždy podaří, i když je pravda na vaší straně. Máme pro vás pár jednoduchých tipů, které vám pomohou vyhrát hádku.

1. Důvěřujte si (i když víte, že nemáte pravdu)
Vyhněte se frázím jako „slyšel jsem“ a „asi jsem přesvědčen“ tímto se obíráte o cenné body a dáváte oponentovi šanci nachytat vás. I když nevěříte tomu, co říkáte, tvařte se absolutně sebejistě. Zmatete soupeře a způsobíte, že začne pochybovat o vlastních přesvědčeních.

2. Rýpejte do jednoho místa
Chcete svého protivníka v hádce zahnat do kouta? Vyberte si jedno jeho tvrzení, o kterém víte, že je nepravdivé a stále mu to zdůrazňujte. Vychytejte jeho malé omyly a vyvedete ho z míry.

 
hádka1-570x319

3. Mějte bariéru
Během hádky držte něco v ruce, například mobil, brýle nebo pero, vytvoříte si tím kolem sebe ochranný štít. Zní to hloupě, ale funguje to. Oponent bude mít pocit, že nemá vaši plnou pozornost a bude nervóznější.

4. Udržte si nadřazený postoj
Dejte mu najevo, že jste něco víc a k tomu vám pomůže pozice vašeho těla. Vždy buďte vyšší než on – pokud sedí, vy stůjte.

5. Předstírejte porážku
Když jste stále na stejném bodě s někým, kdo nehodlá ustoupit, věnujte mu široký úsměv a řekněte: „Dobře, když tak říkáš.“ Bude mu jasné, že se nevzdáváte, ale už nebude moci více proti vám bojovat. Může se vám nyní zdát, že tím hádku prohrajete, ve skutečnosti z ní vyjdete jako vítěz.