Tissot Le Locle Regulateur – docela povedený remake

Tissot Le Locle Regulateur - docela povedený remake 1

Švýcarská firma Tissot s novým modelem Le Locle dává hold městu, kde působí již od roku 1853. Dřívější modely firmy byly klasické, nebylo na nich nic zásadního.

Až model Tissot Le Locle Regulateur se tomuto trendu vymyká. Obsahuje regulátor, jehož úkolem byla dříve kontrola přesnosti hodinek. Ciferník si bere inspiraci z 18. a 19. století, je proložený římskými číslicemi, nebo obsahuje například listové ručičky a detailní gilošové vlnky uprostřed.

tisssot

Hodinky si zachovaly tradiční kompilaci hodin, minut a sekund, včetně data (na pozici 9 hodiny). Pouzdro je vyrobené z nerezavějící ocele 316L a s průměrem 39,3mm. Vodě-odolnost je do 30m.

Ocel je leštěná, v různých povrchových podobách ošetřená zlatým PVD (červené zlato), a nebo v dvojtónové úpravě (žluté zlato). Sklíčko je na hodinkách zafirované. Hodinky jsou nabízené s ocelovým náramkem a nebo koženým řemínkem.

Uchycení je zajištěné ocelovou motýlkovou sponou. Tissot Le Locle Regulateur bude na prodej v sítích maloobchodů za cenu kolem 20 000,- Kč.