TrueCaller – již dost neznámých čísel!

TrueCaller - již dost neznámých čísel! 1

Znáte to. Sedíte například na obchodním setkání, když tu najednou zničehonic začne vyzvánět mobil. Snažíte se ho ztišit, podíváte se na displej, ale vidíte jen neznámé číslo bez jména. Lidé ve většině případů zvyknou takové telefonáty hned nezvedat, jiní je zase ignorují úplně.

Co když je však hovor od „neznámého“ velmi důležitý? Pomoci by vám mohla aplikace TrueCaller. Alan Mamede, muž, který to celé „spískal“, tvrdí, že po nainstalování jeho aplikace již nebudete muset pracně ukládat každé jedno číslo do telefonního seznamu, protože se údaje budou automaticky ukládat na cloud server.

Při tvoření aplikace se inspiroval vlastní dilematem při zvedání hovorů a domnívá se, že by ji měl využít každý, protože je praktická. TrueCaller bude dokonce rozlišovat mezi soukromými a firemními hovory, takže otravné telefonáty pracovníků různých call-center můžete spokojeně ignorovat s klidným svědomím, že jste nezmeškali nic důležité.

Služba pracuje na principu databáze, kterou tvoří dvě miliardy telefonních čísel. Některé operační systémy smartphonů dokonce během hovoru zobrazí kromě jména, příjmení a adresy volajícího i jeho fotografii. Uživatelé mají dokonce možnost nahlašovat čísla do databáze aplikace manuálně, takže se může rozšiřovat stále více.