Obr zabiják – Takto vypadá největší krokodýl na světě

Obr zabiják - Takto vypadá největší krokodýl na světě 1

Vzhledem k tomu, že na Filipínách žije nespočet životu nebezpečných zvířat, to obyvatelé těchto ostrovů nemají vůbec lehké. Nebezpečí jim nehrozí pouze ve vodě, ale i na souši. Důkazem je tento krokodýl, kterého se domorodcům podařilo ulovit. Je největší na světě.

1005049-img-krokodyl

Obra se podařilo chytit ještě v roce 2011 obyvatelům malé vesnice jižně od filipínské metropole Manila, ale jeho fotografie se dostaly na veřejnost až nedávno. Měřil 640 centimetrů a vážil úctyhodných 1075 kilogramů.

Okolí vesnice terorizoval dlouhá léta, ale vrcholem všeho bylo zmizení jednoho z místních rybářů. Stovka mužů se vydala tvora vystopovat a chytit ho.

Pátrání jim trvalo několik dní ale nakonec se mužům podařilo krokodýla najít a vylákat ho z keřů, ve kterých se skrýval. Když vyšel z úkrytu, chytili ho do sítí a pomocí mobilního jeřábu ho naložili na nákladní auto.

DSC_0651

Mrtvého rybáře se však rozhodli nepomstít. Namísto toho darovali krokodýla novému turistickému zábavnímu parku v sousedním městě Agusan, kde zvířata žijí v relativně volné přírodě. Nejsou sice zavřené v klecích, ale areál je oplocený, aby lidé byli před obrovskými zvířaty v bezpečí.