V Rusku objevili největší megality na světě. Kdo je postavil?

V Rusku objevili největší megality na světě. Kdo je postavil? 1

V Rusku byly ještě loni objeveny obrovské megalitické ruiny. Z objevu byli šokováni nejen vědci, ale i tzv. záhadologové, kteří mají s renomovanými archeology věčné spory o historii lidstva.

Zpráva, která otřásla archeologickým světem, v našem mediálním prostoru nenašla ani místo, přitom to je jeden z největších historických objevů za poslední léta. Proč se k tomuto objevu oficiální archeologie ani nevyjádřila? Je možné, že by se musela přepsat historie naší planety Země?

Obrovské kamenné bloky člověk nemohl postavit
V březnu roku 2014 byli na ruské hoře Soria v oblasti jižní Sibiři objeveny obrovské žulové kamenné bloky, které byly na sebe naskládané až do výšky 40 metrů, a vytvořily tak jakousi gigantickou stěnu.

Hned po ohlášení tohoto výjimečného objevu se ozvali skeptici, že celá stěna je vytvořena přírodou, což však odborníci z oblasti geologie rázně odmítají.

Obrovské žulové kamenné bloky do sebe dokonale zapadají, a množství masivních kamenů je usazeno do rovných ploch s pravými úhly a ostrými rohy po stranách, což je důkazem toho, že výtvor přírody je absolutně vyloučen.

 
soria1

Některé kamenné kvádry mají gigantické rozměry, protože jejich hmotnost se odhaduje na více než tři tisíce tun. Tak obrovské opracované kamenné bloky nebyly nikde na světě dosud objeveny. Srovnat se tyto kamenné kvádry dají jen s těmi, které byly objeveny v libanonském Baalbeku.

Zde však největší opracovaný kámen objevili zástupci Německého archeologického institutu až v prosinci roku 2014, tedy až po objevu v Rusku. Tento kámen měl hmotnost „jen“ 1650 tun, na délku měl 19,5 metru, na výšku 5,5 a na šířku šest metrů.

Obrovské kameny z Baalbeku byly známy už i před posledním německým objevem, největší z nich však nepřesáhl hmotnost 1500 tun . Kdo tedy mohl v dávné minulosti opracovat žulové kvádry o hmotnosti více než tři tisíce tun, pak je převézt k úbočím hory Soria, kde je naskládal na sebe do výšky 40 metrů?

Podle všeobecně přijímané historie by to lidé ve velmi dávné době postavit nemohli, jelikož k tomu neměli žádnou technologii, navíc problém něco takového postavit by měla i naše civilizace. Ani dnes totiž není známá technologie, která by dokázala tři tisíce tun vážící kamenný blok zvednout do 40 metrové výšky.

Kdo tedy mohl postavit tak gigantickou megalitickou stěnu?

 
dwjayssoo

Hledají se stavitelé …
Poprvé byly tyto obrovské megality při výše Soria vyfotografované Georgijem Sidorova při expedici do jižní Sibiře na začátku roku 2014. Fotografie obrovských megalitů, při kterých stojí členové expedice, jsou již na první pohled neuvěřitelné. Jako kdyby je stavěli obři.

Vždyť když si porovnáme kamenné kvádry, z nichž byla postavena Velká pyramida v Gíze, kde má průměrný kvádr okolo tří tun, a také s vysvětlením stavby pyramid mají archeologové problém dodnes, netřeba se divit tomu, že současná archeologie se k objevu gigantické stěny při hoře Soria vyjadřuje jen velmi sporadicky.

Zásadní otázka proto zní – kdo postavil megalitické stěnu s tak obrovských žulových kvádrů? Odpověď není vůbec jednoduchá, protože s vysvětlením této stavby se dostáváme na velmi tenký led, kde se oficiální archeologie vůbec nechce pohybovat.

Mohla by být stavitelem této gigantické stěny nějaká nám neznámá civilizace, která dokonce nepocházela ani z naší planety? Mohla se při stavbě používat nějaká Antigravitační technologie? Podle některých odborníků to je docela možné. Napovídá tomu totiž i další záhada, kterou si vědci neumí vysvětlit.

 
soria5

Když na místo megalitické stěny dorazila expedice s geology, jejich kompasy se začaly chovat velmi podivně. Střelky kompasů se totiž začaly od megalitů z nějakého neznámého důvodu odklánět.

Podle vědců musí megality zřejmě vysílat nějaké negativní geomagnetické pole. A právě to by mohlo podle některých záhadologů poukazovat na pozůstatek neznámé antigravitační síly, se kterou mohla nějaká dávná civilizace megalitickou stěnu postavit.

V tomto okamžiku se však pohybujeme jen v oblasti spekulací, ale nic jiného nám ani nezbývá, protože vysvětlení toho, kdo mohl gigantickou stěnu ze žulových kvádrů postavit, nám stále chybí.

Jak se ukazuje, ještě dlouho bude tato záhada nevyřešena, a zařadí se tak do skupiny těch, ke kterým se oficiálně archeologie vyjadřovat tak brzy ani nebude. Není divu, historie naší planety Země by se musela zřejmě přepsat, a do toho se nechce historikům ani archeologům.