Velké partnerství Tissot – Moto GP a nové limitované edice hodinek pro rok 2015

Velké partnerství Tissot - Moto GP a nové limitované edice hodinek pro rok 2015 1

Mnoho hodinářských firem spojuje své aktivity se sportem. Není se čemu divit, časomíra je ve sportu vždy potřebná a zároveň je to svět velkých reklam. Mezi hodinářské značky, které mají se sportem dlouholeté vztahy, patří i švýcarská značka Tissot. Na jejich celkové vyjmenovaní, by byla potřeba encyklopedie, připomeňme si v tomto krátkém článku alespoň některé z těch novějších:

Rok 1994: Tissot je sponzorem Sauber F1 – Mercedes

Rok 1995: Tissot sponzoruje Cyklistickou unii

Rok 1996: Tissot se stal sponzorem Mezinárodní federace šermu (FIE)

Rok 1996: Tissot se stal sponzorem Mezinárodní federace ledního hokeje (IIHF)

Rok 2001: Tissot stal sponzorem MotoGPTM MotoGP

Rok 2008: Tissot sponzoruje Mezinárodní basketbalovou federaci (FIBA)

Není to kompletní výčet všech aktivit značky Tissot ve světě sportu, ale pro dnešní představení modelové řady hodinek Tissot T-Race MotoGP je jeden z nich tým nejdůležitějším: Mistrovství světa silničních motocyklů a zvláštní MotoGP, jehož podmínky se od roku 2002 několikrát změnily:

V období 2002 – 2006 závodili motocykly se čtyřdobými motory o objemu do 990 cm³, v letech 2007-2011 o objemu do 800 cm³ a ​​od roku 2012 závodí motocykly se čtyřválcovými čtyřdobými motory o objemu do 1000 cm³.

Pro letošní rok představuje značka Tissot 5 nových limitovaných edicích z řady Tissot T-Race s automatickými i quartzovým strojky.

Zřejmě nejexkluzivnější modelem je Tissot T-Race MotoGP Automatic Limited Edition 2015 se základním černo-červeným motivem, osazený Švýcarským mechanickým strojkem s automatickým nátahem, který Můžeme pozorovat průhledem v Dynka ve tvaru kola závodního motocyklu. Pouzdro hodinek je vyrobeno z nerezové oceli v kombinaci s PVD vrstvou. Vodotěsnost je 100 metrů.

Další modely jsou osazeny Švýcarsko quartzovým strojkem, mají pouzdra z nerezové oceli v kombinaci s černou PVD vrstvou, jednosměrně otočná luneta a jsou vodotěsné do 100 metrů.