NEJNESMYSLNĚJŠÍ MÓDNÍ DOPLŇKY, JAKÉ BYLY KDY VYTVOŘENÉ – A LIDÉ JE MILOVALI

NEJNESMYSLNĚJŠÍ MÓDNÍ DOPLŇKY, JAKÉ BYLY KDY VYTVOŘENÉ - A LIDÉ JE MILOVALI 1

Náhrdelníky, náušnice, hodinky – to je arzenál, kterým se denně zvykne ozdobit většina z nás. Už vás nudí klasické módní doplňky, které lze dostat v jakémkoliv obchodě? Naštěstí, módní průmysl vždy přináší nové a nové trendy. Pro většinu běžných smrtelníků však nejsou „tou správnou šálkem kávy“.

U některých módních novinkách se totiž musíte chytit za hlavu a zamyslet se nad tím, zda to designéři se svými výtvory opravdu myslí vážně. Přečtěte si o nejbizarnějších trendech v oblasti módních doplňků, které jistý čas zažívali skutečný „boom“.

Facekiny

Facekiny možná vypadají zvláštní, ale výrobci svůj výrobek obhajují funkčností a užitečností – „obličejové plavky“ mají své nositelky i nositele ochránit před slunečními paprsky během vodních radovánek. Tento trend se uchytil zejména v Číně, ale její hranice nepřekročil. Facekiny se tak staly jednou z kulturních zvláštností země. Evropanů Číňané nepřesvědčily ani marketingovým tahem, že jejich plavky na hlavě ochrání před žraloky. Tato výhoda je značně diskutabilní, proto není divu, že se Evropa na tento módní výmysl nenechala promluvit.

Falešný strojek

Pokud jste jako teenager nosili „rovnátka“, jistě jste se i vy těšili na moment, když se jejich konečně zbavíte. To vás přinutí zamyslet se, proč je někdo nosí dobrovolně – například kvůli stylu nebo zajímavější vzhledu. Ať už se vám to zdá logické nebo ne, v některých částech Asie je strojek znamením bohatství a mnoho tamních dětí se ho snaží pořídit za každou cenu. Slouží jim k tomu různé pochybné internetové stránky, které toto zboží nabízejí. Temnou stránkou obchodu s falešnými strojky je, že mnohé obsahují jedovaté olovo, které může v konečném důsledku způsobit smrt.

Brýle bez sklíček

Tento trend na jistý čas zaujal zejména slečny, které se snažily díky falešným brýlím zalíbit opačnému pohlaví. Pro mnohé muže jsou totiž brýle přitažlivým prvkem. Kromě toho, slečno s nimi vypadá inteligentnější. 🙂 Ačkoli tento trend nemá kromě vizuální zajímavosti žádný podstatný smysl (koneckonců, většina doplňků ho nemá), mnoho dnešních Hipster si ho přivlastnilo. Jejich charakteristickým znakem se tak stali „geek“ brýle a hustá brada. Podle toho nám vychází, že my, kteří se bez dioptrických brýlí během dne neumíme obejít, jsme styloví celoročně! 🙂

Šperky s živými zvířaty

Představte si, že součástí vašeho plesového looku by byl náhrdelník, uvnitř kterého pobíhá sněhobílá myška. Je to šílená a neobvyklá představa, ale chválabohu, nikdy se nestala realitou. Cecilia Valentine totiž svou kolekci šperků se zvířaty vytvořila pouze za účelem upozornění na hrůzy, které obnáší kožešinový průmysl. Snažila se také vyzvednout nevinnou krásu, kterou v sobě nosí zvířata.

Pokud jste však slyšeli o klíčenkách s živými zvířaty – ty jsou bohužel realitou. Skutečně si je můžete zakoupit během toulek asijskými zeměmi. Kruté zacházení se zvířaty by nemělo existovat, ale děje se neustále.

Ledová bižuterie

Bižuterie z ledu je asi nejhorší investicí do lepšího zevnějšku – časem roztaje, takže si ji velmi neužijete. Za těmito designérskými kousky stojí německá umělkyně Katharina Ludwig. Doplňky z její dílny však s sebou přinášejí nespornou výhodu – během horké noci plné zábavy v přímořských oblastech vás dokonale zchladí. 🙂