Whaletone Grand: seznamte se s nejimpozantnějším klavírem všech dob

Whaletone Grand: seznamte se s nejimpozantnějším klavírem všech dob 1

U zrodu high-end světa stáli tradiční hudební nástroje. Řemeslníci a vývojáři se vždy snažili vyrobit ty nejlepší kytary nebo housle za pomocí starověkých technik a tradičních materiálů. Digitální doba je jiná: přichází revolta s cílem napodobit těch největších klasiků vážné hudby.

Takovou revoltu může představovat i nové zařízení v podobě digitálního piana Whaletone Grand. Vyvolávací cena € 98.000 mluví za všechno. Na individuální žádost firma vyrobí každý jeden model na zakázku. Naladí ho pro účely komorního vystoupení, nebo byť i na použití na stadionu.

Piano obsahuje zabudované reproduktory, subwoofer a digitální přípojky.

Steinway Spirio – Piano, které vám zahraje samo

Akustický zvuk klavíru lze vybírat ze seznamu asi 500 vestavěných zvuků. Procesor na palubě generuje mimořádně autentický projev strun klavíru. Excelentnímu a velmi autentickému zvuku můžeme vděčit patentované technologii. Existují tři typy zvuků: Concert, Studio a Brilliant a potom 30 volitelných variant z nich. K dispozici je navíc 10 zvuků elektrických pian v 15 variantách. Aby toho nebylo málo, vybírat lze i z akustických profilů historických klavírů od roku 1960 do 1980.

Klávesnice disponuje stejným mechanismem, jaký má klasický kladívkový mechanismus, což vytváří dojem, že se hraje na klasickém klavíry.

Na tomto klavíru však vůbec nemusíte hrát. Můžete jen tak sedět, klást prsty na klávesy a nechat Hybrid dělat práci za vás. Whaletone Grand věrně napodobí výkony vašich oblíbených umělců, které mohou být staženy z webu a iPad. Zařízení dokáže dokonce nahrávat a přehrávat své vlastní skladby. Interní digitální zesilovač poskytuje výkon přibližně 200 W na kanál a impozantní frekvenční odezvu v rozmezí 18Hz do 24kHz.

Hezké je, že kryt se dokáže elektronicky zvednout pouhým stiskem tlačítka a může být zastaven v jakékoliv pozici. Odhalí se tak pětice reproduktorů vyrobených hi-end dánskou značkou Speak Scan. Samozřejmostí je konektor pro připojení sluchátek.