Značka Graham podporuje nadaci Navy Seal Fundation

Značka Graham podporuje nadaci Navy Seal Fundation 1

V rámci spolupráce s Navy SEAL Foundation představuje značka Graham novou limitovanou edici hodinek Chronofighter Oversize Navy SEAL Foundation. Celkem vznikne 500 kusů tohoto modelu.

Premiéra limitované edice se uskuteční na palubě letadlové lodi Intrepid, která momentálně slouží jako muzeum námořní a vojenské historie v New Yorku. Letadlová loď USS Intrepid (CV-11) byla postavena v roce 1943 a až do roku 1974 aktivně působila ve vojenské službě. Stavba lodě začala již 1. prosince 1941 ve Virginii a na vodu byla spuštěna 26. dubna 1943. V období druhé světové války se účastnila operací v Tichém oceánu a v roce 1947 byla přeřazena do vojenských rezerv.

V letech 1952 – 1954 byla modernizována a klasifikována jako útočná letadlová loď CVA-11. Byla znovu zařazena do aktivní služby a operovala především v Atlantském oceánu. V období 1956 – 1957 byla znovu upravována. V rámci těchto úprav dostala také úhlovou letovou palubu. V letech 1962 a 1965 se podílela na návratu vesmírných lodí Aurora 7 a Gemini 3, aby následně sloužila ve válce ve Vietnamu.

Z aktivní služby byla vyřazena 15. března 1974 a měla být sešrotována. K tomu ale nedošlo a od roku 1982 slouží jako muzeum.

Charitativní organizace Navy SEAL Foundation obdrží část zisku z každého prodaného kusu limitované edice hodinek Graham Chronofighter Oversize Navy SEAL Foundation.

Tato organizace podporuje nejen vojáky v aktivní službě, ale pomáhá jim i po ní, podporuje rodiny pozůstalých po padlých vojácích, ale pomáhá také rodinám vyrovnat se s nepřítomností jejich příslušníků v době služby.

United States Navy’s Sea, Air, and Land Teams (Námořní, vzdušné a pozemní týmy Námořnictva USA) jsou jednotky, jejichž název je odvozen od kombinace jednotlivých slov SEa, Air a Land, která vyjadřují všestrannost těchto jednotek v boji na moři, na zemi i ve vzduchu.

Zároveň jsou tito perfektně vycvičení vojáci nasazováni při záchraně rukojmích, při cílených vojenských akcích, ale také pro speciální průzkum na nepřátelském území. Podmínky přijetí nového uchazeče o službu v těchto jednotkách i následující výcvik jsou velmi náročné. Než si adept osvojí všechny potřebné fyzické i odborné znalosti může uběhnout i 30 měsíců a tak je pravidlem, že až 75% uchazečů výcvik vzdá.

Graham Chronofighter Oversize Navy SEAL Foundation jsou hodinky s pouzdrem z nerezavějící oceli o průměru 47 mm opatřeným vrstvou PVD. Jejich celkový design se nese v duchu potřeb vojáka, mají kamuflážní barvy a jsou zbaveny ploch vytvářejících světelné odlesky. Ručičky jsou opatřeny černou vrstvou LumiNova, luneta je z černé keramiky. Vše bylo doladěno tak, aby údaje z hodinek byly perfektně čitelné pro majitele, ale nenápadné pro jeho okolí.

Hodinky jsou osazeny mechanickým strojkem  G1747 s automatickým nátahem a chronografem, který pracuje na frekvenci 28.800 kmitů za hodinu a proti nárazům ho chrání systém Incabloc®. Strojek vychází ze základu Eta 7750, má 25 kamenů, jeho rezerva nátahu je 42 hodin.

Na číselníku hodinek jsou dva subčíselníky, jeden pro malou vteřinovou ručičku (u indexu 3. hodiny)  druhý slouží jako třicetiminutový čítač chronografu. U indexu 11. hodiny je vyobrazeno logo Navy SEAL Foundation.

Jediným křiklavějším dílem je dýnko se safírovým průhledem, na kterém je vyobrazena část americké vlajky s logem nadace tak, aby byl zároveň umožněn pohled na strojek hodinek, jejichž cena byla stanovena na 8.050 $.