Zpovědi kanibalů: Jak chutná lidské maso?

Zpovědi kanibalů: Jak chutná lidské maso? 1

Kanibalismus je jedním z největších tabu v lidské civilizaci. Existuje málo lidí, kteří okusili lidské maso a jen málo z nich se podělilo o své zkušenosti, jak chutná.

 
germany_cannibal.jpg.size.xxlarge.promo

Armin Meiwes
Německý kanibal Armin Meiwes hledal na internetu „dobře stavěného muže ve věku 18 až 30 let na porážku a následnou konzumaci. „Údajně na inzerát dostal více než 200 odpovědí. Po neúspěšném setkání s mladým mužem, který z toho pro své velké štěstí časně vycouval, se obětí stal 41-letý Bernd Juergen Brandes, který souhlasil, že se nechá sníst.

9. března 2001 se ti dva setkali a měli sex. Po něm Meiwes uřízl Brandes penis, aby ho mohli sníst. Nejprve se ho snažili zkonzumovat surový, ale zjistili, že je příliš „kaučukovitá.“ Meiwes se ho pak pokusil připravit na másle s česnekem, ale spáleny.

Po 10 hodinách čekání, dokud Brandes vykrvácí, ho Meiwes zabil, pověsil tělo na hák a začal z něj ořezávat maso. Během následujících deseti měsíců snědl asi 18 kilo stejky a mletého masa. V pozdějších rozhovorech uvedl, že jedl dušený steak se solí, pepřem, muškátovým oříškem a česnekem.

A co myslíte, že řekl Meiwes na „maso“? Řekl, že to bylo trochu obtížné, ale jinak docela dobré. Prý chutnalo jako vepřové, ale se silnější a mírně nahořklou chutí. Meiwes trval na tom, že Brandesova smrt byla asistovaná sebevražda, ne vražda. Původně byl odsouzen na osm a půl roku vězení za zabití, ale prohrál odvolací řízení a byl odsouzen na doživotí. V současnosti je z něj vegetarián.

 
alg-omaima-nelson-parole-hearing-jpg

Omaima Nelson
Omaima Nelson se narodila v Egyptě a přestěhovala se do Spojených států, aby se stala modelkou. V roce 1991 se setkala s 56-letým Williamem Nelsonem, kterého si vzala o dva měsíce později. Nebyl to šťastný svazek, Omaima obvinila svého manžela z bití a ze znásilnění.

Jen tři týdny po svatbě ho zavraždila. Ve snaze zničit důkazy tělo rozporcovala, ruce upekla a hlavu uvařila. Vražda nabyla bizarní rozměry, když Omaima vzala žebra manžela, polila je barbecue omáčkou a uvařila je jako v restauraci. Podle jejího psychiatra: Omaima mu řekla, že když kousla do žeber, nahlas zvolala:

„To je tak sladké, je to tak chutné. Chutná mi to.“ Policii upozornilo na trestný čin to, když Omaima pošetile požádala přítele, aby jí pomohl zbavit se těla. Nakonec byla uznána vinnou z vraždy druhého stupně a odsouzena na doživotí.

 
stažený soubor

Jeffrey Dahmer
Šílená aktivita kanibala Jeffrey Dahmera si během třinácti let vyžádala životy 17 mladých mužů. Dahmer nikdy nemluvil otevřeně o svém kanibalismu, ale když ho zatkli, vyprávěl o tom. Říkal, že pokud, tak by uřízl maso z bicepsů a stehen, že svaly a orgány by nasekal na kousky, které by pak vařil v pánvi na sporáku.

Pokud jde o chuť lidského masa, přirovnal by ho asi k hovězí svíčkové. Dahmer byl odsouzen k doživotnímu vězení v únoru 1992, o dva roky později byl zavražděn spoluvězni.

 
Peter-Bryan-007

Peter Bryan
Dlouhá historie násilí Petra Bryana začala, když ho majitel obchodu, kde pracoval, vyhodil za krádež. Jako odezvu Bryan ubil kladivem na smrt svoji 20-letou dceru a pak se pokusil spáchat sebevraždu skokem z balkonu. Zjistilo se, že je duševně nemocný, proto byl v roce 1993 umístěn v psychiatrické léčebně s maximálním zabezpečením.

Za devět let ho přestěhovali do jiné nemocnice, kde měl povolené vycházky. Téže noci opustil nemocnici, vloupal se do bytu 43 letého Brian Cherry a surově ho sbil na smrt s kladivem. Potom mu pilou a noži amputoval ruce a pravou nohu. Když přijela policie, v pánvi na sporáku našli mozkovou hmotu.

Bryan řekl, že vařil mozek na másle a že to chutnalo „opravdu dobře.“ Dodal, že ochutnal i kousky masa z nohy a ruce, které chutnaly docela jako kuře. Po jeho zatčení byl předán zpět do psychiatrické léčebny, kde v roce 2004 zavraždil pacienta, kterého, jak řekl, chtěl také sníst, ale neměl dost času, aby ho uvařil.

 
Jorge-Silveira-and-Isabel-Pires

Jorge Negromonte Da Silveira
V dubnu 2012 zatkli Brazilce Jorge da Silveira, jeho manželku a milenku v souvislosti s vraždou bezdomovkyně. Po zatčení se přiznali k zabití dalších dvou mladých žen. Povedené trio po vraždách těla vykostilo a maso prodávali. Z lidského masa i vařili.

Měli například tři různé recepty, přičemž nejznámějším byly tradiční brazilské masové koláče, které prodávaly i svým nic netušícím sousedům. Da Silveira byl odsouzen na 23 let ve vězení, zatímco jeho manželka a milenka dostali po 20 let. Da Silveira říká, že jeho uvěznění je dobrá věc, neboť na svobodě by určitě znovu zabíjel.

 
maxresdefault

Issei Sagawa
Jedním z nejznámějších kanibalů v nedávné historii je japonský Issei Sagawa. Sagawa studoval v Paříži, kde se setkal s 25-letou nizozemskou studentkou Renee Harteveltovou. 11. června 1981 byla Renee na návštěvě u Sagawu v jeho bytě, když ji najednou střelil do zad.

Pak dva dny jedl části jejího těla. V monografii, kterou Sagawa později pořídil, podrobně popsal, jak jedl červené maso z jednotlivých částí jejího těla, jak si ho osolil a přidal hořčici. Pečená prsa mu nechutnaly, protože byly příliš mastné, ale nejvíce si pochutnal na mase ze stehen, které popsal jako „úžasné.“ Sagawa byl zatčen o tři dny později, přičemž byl prohlášen za duševně nemocného.

V roce 1985 byl deportován zpět do Japonska, avšak francouzské orgány odmítly předat důkazy potřebné pro trestní řízení. Japonské úřady ho prohlásili za příčetného a ze Sagawu se stal svobodný člověk. Po vydání knihy se stal dokonce japonskou celebritou.