10 věcí, které po dvacítce musíte přestat dělat

10 věcí, které po dvacítce musíte přestat dělat 1

Po skončení střední školy má člověk několik možností, jak dál žít. Může jít na vysokou, zaměstnat se, začít podnikat, nebo rozjet úspěšnou kariéru gaučového povaleče. Ať jste se rozhodli jakkoliv, je dobré vědět, co byste měli přestat dělat po dvacátých narozeninách.

1. Přestaňte hledat rozptýlení.
Ať už studujete nebo pracujete, vždy si můžete najít něco, co vás zbytečně vyrušuje od povinností. Znáte větu „Ještě si podívám jednu část seriálu a jdu studovat / pracovat“? Pokud si ji říkáte až příliš často, je načase se opravdu začít věnovat důležitým věcem.

2. Nespokojte se s průměrem.
Na vysoké škole vám sice bude stačit dělat zkoušky na éčko, v práci byste ale ze sebe měli vydat maximum. Pamatujte, že váš nadřízený je ten, kdo vám může zvýšit plat, nebo vás povýšit. Pokud se nebudete snažit, jen těžko dosáhnete kariérní postup.

3. Přestaňte dávat sliby a potom je neplnit.
V mládí vám to možná prošlo, po dvacítce si ale tímto způsobem pouze vybudujete reputaci nespolehlivého člověka. Pokud už jednou něco slíbíte, vyviňte maximální úsilí na to, abyste to také splnili. V opačném případě raději sliby nedávejte vůbec.
 

ac317f257e79

4. Nekupujte si zbytečnosti.
Investujte raději do kvalitních potravin či zážitků, nebo si peníze šetřete. Na zážitky nikdy nezapomenete, eura na účtu vám naopak pomohou dopřát si pocit finanční stability.

5. Přestaňte obviňovat jiné za své selhání.
Výmluvy vám nepomohou, už nejste dítě . I když za nějakou chybu v podstatě nemůžete, dávat ji za vinu někomu jinému je zbytečné. Raději se snažte podobným situacím v budoucnu vyhnout.

6. Přestaňte odkládat věci.
Ne nadarmo se říká, že po dvacítce začíná čas běžet rychleji. Pokud máte nějaké sny, snažte se si je splnit ještě předtím, než zjistíte, že už je pozdě.

7. Nespoléhejte se na rodiče.
Zvykněte si na to, že budete dělat chyby a občas si nebudete vědět s nějakým problémem poradit. Na názor rodičů se určitě zeptejte, snažte se ale spolehnout především na sebe.

 
SONY DSC

8. Přestaňte si myslet, že život je fér.
Není. Občas se vám stane křivda a ne každý se k vám bude chovat spravedlivě. Smiřte se s tím. Pokud se budete věčně litovat, nikomu tím nepomůžete.

9. Neodmítejte změny.
Po dvacítce zřejmě budete mít v životě poměrně bouřlivé období, kterým si budete muset projít. Změnám se raději přizpůsobte, než byste je měli tvrdohlavě odmítat. Vzpomeňte si na bajku o dubu a trávě, které odolávaly bouři. Zatímco silný vítr strom polámal, tráva se prohnul a přežila.

10. Nebuďte pouhým následovníkem.
Pokud nemáte vlastní názory a celou dobu se budete motat ve stínu někoho schopnějšího, nic tím nedosáhnete. Vyplatit se vám naopak může píle a tvrdá práce, kterou můžete dosáhnout svého cíle.

 
banka_muz_nestastny_kriza_problemy_dreamstime