24 HODIN V ŽIVOTĚ GIORGIA ARMANIHO

24 HODIN V ŽIVOTĚ GIORGIA ARMANIHO 1

42 „námořnických“ triček, téměř 6000 zaměstnanců, 10 domů a 2 kočky. Toto vše patří do života jednoho z nejvlivnějších lidí v módním byznysu Giorgia Armaniho a takto vypadá jeho běžný den.

7.00

Vstávám stále ve stejném čase, vždy jsem byl takové to ranní ptáče. Kdysi jsem si myslel, že se budím v takovém čase, protože musím, ale uvědomil jsem si, že mám rád, když má každý den určitý rytmus.

Spím v lehkém a pohodlném pyžamu, vždy v bavlněném. Rád nosím věci, které jsou jiné než moje každodenní uniforma. Dalo by se říci, že je to něco jako rituál, který u mě vyvolává spánek. Po probuzení mířím do posilovny, abych si odcvičíte svou denní dávku. Možná to vypadá jako vojenský režim, ale ve skutečnosti mě to velmi uspokojuje.

Na mém cvičení není nic zvláštního. Cvičím hodinu a půl každý den s osobním trenérem, který průběžně mění jednotlivé cvičení tak, jak chci. Mým mottem je výrok Alberta Einsteina: „Nemůžete čekat, že se věci změní, pokud děláte stále tytéž věci dokola.“

8.45

Sprcha mi vždy dodá energii a ukončím ní své cvičení. Nikdy nezapomínám na dobré tělové mléko, jako například Armani Skin Minerals pro muže a parfém Armani Privé Bois d’Encens.

Pak se obléknu, nasnídat se a přečtu si noviny. Jím zdravou a vyváženou stravu a jen výjimečně to nějak poruším. Na snídani si už od dětství dávám totéž klasické menu – kávu, topinku s džemem, nějaké čerstvé ovoce bílý jogurt nebo croissant. Tato kombinace mi dodává energii a vždy mě dobře naladí.

Výběr oblečení na daný den mi nikdy netrvá nějak dlouho. Cítím se dobře ve své pracovní „uniformě“ – hedvábné košili, kašmírovém svetru a pohodlných kalhotách od obleku, které mají námořnickou modrou barvu. A bílé tenisky. Můj šatník je plný různých věcí; jsou to zejména takové ty základní věci, které nesmí chybět. Boty si vybírám podle události – většinou jsou to tenisky, a do společnosti nosím oxfordky.

9.15

Nikdy s sebou nenosím tašku; vše, do kanceláře si beru jen svůj telefon. Moje kanceláře jsou na ulici Via Borgonuovo v Miláně, kde také bydlím, takže do práce jezdím pěšky. Auto s řidičem využívám na přesun z jednoho místa na druhé a většinou cestuji s některým kolegou. V autě rád poslouchám hudbu nebo zprávy.

9.30

První věc, kterou udělám po příchodu do práce je, že si zkontroluji diář. Jednotlivé záležitosti a setkání potvrdím nebo přesunu na jiný termín a vyslechnu si odkazy. Každý den mám neskutečné množství e-mailů a telefonátů; vůbec jejich nevím spočítat. Reagují na ně m

Giorgio Armani during the „One Night Only Roma“ event, a marathon style that includes the exhibition „Eccentric“ and a fashion parade. Rome, Italy, 5 giugno 2013. ANSA / CLAUDIO PERI

13.00

Na oběd si dávám něco lehčí, na svačina zas vždy ovoce. Piji hodně vody a také studených nebo teplých bylinkových čajů.

15.00

Poté, co si prohlédnu několik módních magazínů při mém pracovním stole, se setkávám se zaměstnanci z mých dalších kanceláří a architekty, kteří mají na starosti mé prodejny, Armani / Casa a hotely. Každý den mám plný, jeden bod programu za druhým bez přestávek. Pokud je to možné, upřednostňuji bezprostřední komunikaci.

Snažím se, aby byl každý jeden den perfektní; je to jakýsi etický závazek, protože jsou skvělé dny, ale i ty méně skvělé a právě proto se snažím, aby byly skvělé všechny. Volné dny trávím na své lodi u moře. Plavu, dívám se na oblohu, užívám si vítr a naslouchám zvukem moře. Nejlepší na tom je, že mám kolem sebe všechno, čímž se zvyknu obklopovat, ve stejném stylu a v takovém uspořádání jako ve svých domech, ale se svobodou, jakou zažívám jen na moři.

20.00

Když přijdu večer domů, sedím na gauči s kočkami Mair a Angel a dívám televizi. Obvykle večeřím doma. Mým oblíbeným jídlem jsou špagety alla Bisanzio, tedy klasické špagety s rajčaty, mozarellou a trochou čerstvé bazalky. Rád si k sobě zvu přátele na sledování filmů nebo zápasů.

Vždy vše komentujeme, žertujeme a podobně. Raději si zvu přátel domů, jako bych měl chodit na party. Někdy se u mě zastaví přátelé, kteří procházejí přes Milán nebo pomáhají s přípravami prohlídek.

Jsem závislý od filmů. Roky jsem miloval Hitchcock film Notorious, který je velmi elegantní, ale v poslední době mě kvůli nejasnostem v příběhu a nápadu s dvojníkem fascinuje Vertigo. Miluji knihu Citadela od A. J. Cronin. Dokonce jsem se přihlásil na medicínu, jako její hlavní postava. Doma také často poslouchám hudbu. Zklidňuje mě to. Na prohlídky nevybíráme kompilace různých písní náhodně, vše vybírám já. Mou oblíbenou písní je Suzanne od Leonarda Cohena. Jsem také zaníceným čtenářům různých novin a časopisů. Sleduji televizi.

Přepínám různé kanály, ale nikdy nevynechám různé politické programy a programy o aktuálním dění ve světě. Televize je zrcadlem času, rád sleduji, jak se změnil a stále mění. 22.30 Mám klasické povlečení. Bavlněné povlečení jsou vždy čerstvě vyprané, mění se každý den, aby byly připraveny vždy, když si kolem 22.30 lehám do postele.