5 KNIH OD MILIARDÁŘŮ, KTERÉ VÁS NAUČÍ JAK OVLÁDNOUT SVĚT

5 KNIH OD MILIARDÁŘŮ, KTERÉ VÁS NAUČÍ JAK OVLÁDNOUT SVĚT 1

Ať už chcete být vlastníkem impéria, nebo se stát tím nejlepším ve své oblasti podnikání, nejlépe je učit se od těch, kteří už jsou na pomyslném vrcholu finančního úspěchu.

Vybrali jsme pár knih, jejichž autory jsou miliardáři. Přinášíme vám podnikatelský pohled Billa Gatese a lekce vůdcovství Richarda Bransona. Na základě jejich knih můžete zjistit jak se jim podařilo nemožné jejich vlastními slovy.

1) Na způsob Virgin od Richarda Bransona

Ačkoli sám tvrdí, že nikdy nečetl knihu o tom, jak se stát vůdcem, jeho téměř 50- letá podnikatelská kariéra ho naučila pár věcí o budování vlastního podniku.

V této knize nabízí zakladatel Virgin Group lekce o managementu, podnikatelství  a důležitosti braní si příkladu od správných lidí. O svých úspěších říká Branson stejně upřímně jako o neúspěších, mezi něž se řadí i podceňování vlivu koksu. Kniha je zajímavá právě svým pozoruhodným pohledem do života někoho kdo se nikdy nestranné výzvy.

2) Vpřed: O tom, jak Starbucks bojoval za svůj život, aniž by ztratil svou duši od Howarda Schultze

Po odstoupení z funkce generálního ředitele společnosti Starbucks v roce 2000 se Schultz vrátil na místo v roce 2008, kdy společnost bojovala s finanční krizí. V knize je podrobně popsáno, jak tento miliardář přivedl globální kávový řetězec zpět do života.

Čtenáři se dozvědí o těžkých rozhodnutích a dočasném pozastavení téměř 7000 provozů v Americe, aniž Starbucks přišel o své základní hodnoty. Schultz ve své knize spojuje jedinečnou obchodní strategii s anekdotami o vyrůstání v Brooklynu. Těšit se můžete na upřímné a vášnivé povídání, ze kterého dávku inspirace načerpají podnikatelé a všichni, kteří chtějí najít návod na to, jak ustát i nepříznivé situace.

3) Jak vyhrát ve sportu podnikání od Marka Cubana

Kubánský majitel Dallas Mavericks a investor Shark Tank odhaluje své nejvzácnější poznatky o podnikání z osobního blogu. Je to příběh o malých krůčcích, které vedly k vlastní společnosti a miliardám. Říká, že jeho kniha je o oddanosti a vytrvalosti. Přestože o počítačích nevěděl mnoho, konkurenci porazil díky tomu, že strávil kvantum času při softwarech, které společnost prodávala.

4) Eseje Warrena Buffetta od Warrena Buffeta

Dnes je 86 letý předseda a výkonný ředitel společnosti Berkshire Hathaway považován za jednu z největších investorů v historii. Jde o knihu, která je vlastně sbírkou listů pro akcionáře společnosti Berkshire Hathaway. Každý jeden vysvětluje aspekt obchodní a investiční filozofie. Zatímco témata se na pohled zdají složité, psaní miliardářů je vskutku opravdu nenáročným čtením.

5) Byznys a rychlost myšlení od Billa Gatese

S hodnotou 75 miliard dolarů odhaduje společnost Forbes, že zakladatel společnosti Microsoft, Bill Gates, je nejbohatší osobou na světě. Gates ve své knize přibližuje neoddělitelnost obchodu a technologií. Příklady aplikuje na vlastní firmu a zdůrazňuje, že podniky vnímají technologie spíše jako způsob zlepšení své činnosti. I přesto, že kniha spatřila světlo světa v roce 1999, Gatesovy informace jsou relevantní i dnes.