Nejlevnější a nejdražší destinace v Asii

Nejlevnější a nejdražší destinace v Asii 1

Pokud už dlouho sníte o tom, že se vydáte jako baťůžkáři do Asie, a rozhodli jste se svůj sen nyní realizovat, v každém případě teď budete muset trochu plánovat. Existují však nástroje, které Vám při tom pomohou.

Pojišťovací skupina Alpha Travel sídlící ve Velké Británii dala dohromady údaje z různých měst v Asii, které Vám pomohou zjistit, které z nich je nejlevnější. Hodnocení bere v úvahu průměrné náklady na noc v hostelu, 2 cesty veřejnou dopravou, 3 ekonomická jídla, 1 kulturní atrakcí a 3ks místního piva.

V čele seznamu nejlevnějších měst na asijském kontinentu stojí Hanoj, kde vydáte jen asi 8 USD na den. Další velkoměsto ve Vietnamu, Ho Či Minovo Město, je na 3. místě s průměrnými denními výdaji 19 USD. Také nedaleký Laos a Myanmar se objevují v první pětici: den v metropoli Vientiane Vás vyjde jen něco přes 18 USD, zatímco v Yangonu asi 20 USD. První pětici uzavírá město Pokhara v Nepálu se stejnou částkou.

Na opačném konci spektra vede japonské Tokio coby nejdražší město pro baťůžkáře v Asii s průměrnými denními výdaji kolem 75 USD. Macao Vás vyjde na 67 USD a Hongkong na 62 USD. Dále je v pětici nejdražších Singapur a Soul, kde Vás denní náklady vyjdou na 56 USD v prvním a na 49 USD v druhém.

Vyznat se v nástroji pro srovnávání nákladůje užitečné také v případě, že Vám nevadí zaplatit o něco více např. za dopravu, ale zase Vás zajímá nejlevnější možné ubytování; v takovém případě byste se měli vydat do Siem Reap v Kambodži, kde v průměru zaplatíte pouhý 1,50 USD. (údaje z ledna 2020)