Facebook má svou herní verzi – Plays.tv

Facebook má svou herní verzi - Plays.tv 1

39-letý Dennis Fong začal hrát videohry v teenagerském věku. Tato forma trávení volného času ho upoutala až do takové míry, že se jí zcela oddal a později byl dokonce Guinessovou knihou rekordů označen za prvního profesionálního hráče světa.

Tento muž má dokonce vlastní hrací kartu, pomohl vybudovat server gamers.com a během jednoho z herních turnajů vyhrál automobil Ferrari. V současnosti pracuje na novém projektu s názvem Plays.tv. Jde o sociální síť, která hráčům umožňuje sdílet videa, zachycující jejich herní zážitky, v délce 30 sekund. Služba odstartovala v průběhu minulého roku a dnes ji navštěvuje 10 milionů lidí. Jde o přibližně stejné číslo, jako v případě používání populárního Instagramu, během prvních dvanácti měsíců jeho fungování.

Popularita Plays.tv jde ruku v ruce s narůstajícím zájmem o videoherní turnaje, ve kterých se mnohdy točí značné částky, jakož i s hraním online. Představitelé projektu se netají tím, že by ze svého „dítěte“ rádi udělali verzi Facebooku pro hráčů. Odstartovali více než znamenitě.