5 TOP LUXUSNÍCH HOTELŮ, KDE SA VYPLATÍ STRÁVIT NOC

5 TOP LUXUSNÍCH HOTELŮ, KDE SA VYPLATÍ STRÁVIT NOC 1

Jaké je to užívat si jako milionář s bezedným bankovním účtem? Vybrali jsme 5 hotelů, kde je ubytování zážitkem, na který budete vzpomínat ještě dlouho.

Atlantis – The Palm, Dubaj, Spojené arabské emiráty

Jakým jiným hotelem lépe začít, než gigantickou stavbou ve velkolepém Dubaji. Celý koncept hotelu je přizpůsoben rodinám s dětmi. Zážitkem je už jen to, že je vybudován na umělém palmovém ostrově, který uvidíte již při přistávání letadla.

Velkolepost hotelu podtrhuje i jeho slavnostní otevření v roce 2008. 15 minut trvající ohňostroj byl větší než během olympiády v Pekingu a vidět se prý dal iz vesmíru.

Ubytovaní hosté se mohou těšit na luxus, který si pravidelně užívají i arabští šejkové. Komplex má 1539 pokojů, 21 restaurací a je obklopen soukromou pláží dlouhou 1,5 kilometru. Úplnou lahůdkou je obrovské akvárium s asi stovkou mořských živočichů. Kromě toho si hosté mohou užívat neomezený vstup do vodního parku se skluzavkami, potápět se se žraloky či navštívit záliv s delfíny.

Kuramathi Island Resort, Maledivy

Tyrkysové moře, palmy naklánějící se nad pohádkové pláže s bílým pískem. Resort se nachází na atolu Rasdhoo a návštěvníkům zajistí vše pro perfektní tropickou dovolenou. Cestují sem páry hledající romantiku a klid na opuštěném ostrově, ale i rodiny s dětmi, pro které umí zorganizovat různé aktivity.

Ostrov je obklopen fascinujícím podmořským světem, který je jako stvořený k potápění či šnorchlování. V okolí je asi 20 vyhledávaných potápěčských míst, které jsou vzdáleny jen několik minut cesty lodí. Vidět můžete želvy, žraloci, obrovské manty a další mořské živočichy v jejich přirozeném prostředí.

Marina Bay Sands, Singapur

Singapurská architektonická dominanta je nepřehlédnutelná součást panoramatu města. Komplex Marina Bay tvoří 3 věžáky, které jsou spojeny 350 metrů dlouhou plošinou, nazývanou SkyPark. Právě zde, na 57. patře, se nachází největší lákadlo hotelu – 150 metrový bazén, do kterého mají přístup pouze hoteloví hosté. Je postaven tak, aby vytvářel pocit nekonečna a poskytl dokonalý výhled na celý Singapur.

Světla a barvy Singapuru si užijete i zpoza oken luxusní pokoje. Personál hotelu si dává mimořádně záležet, aby se každý host cítil výjimečně. Součástí komplexu je i nákupní centrum, muzeum, wellness a lázně, více než 60 restaurací a, především, mezi Singapuřané oblíbené kasino. Ti tvoří asi třetinu všech návštěvníků kasina, přičemž už dva měsíce po otevření sem chodilo zkoušet štěstí 25 000 lidí denně.

Casa las Tortugas, Holbox Island, Mexiko

Dokonalý odpočinek daleko od masového turismu najdete na malém ostrově severozápadně od rušného Cancúnu. V zátokách na ostrově žijí plameňáci, pelikáni a jiné divoké ptáky, je to jedno z mála míst na světě, kde můžete šnorchlovat s bílým žralokem.

Design resortu nenechává nic dlužen svým předkům. Tradiční prvky mayské kultury a mexické látky jsou spojeny s bohémství, aby vytvořily příjemné prostředí jako stvořené na relax. Součástí je i spa a centrum jógy, kde si můžete dopřát masáž, koupel či hodinu jógy při šumu moře.

Hanging Gardens of Bali, Ubud, Indonésie

Uprostřed tropického pralesa se skrývá 7-hvězdičkový luxus, jehož výjimečnost byla již několikrát oceněna. Naposledy si odnesl cenu za nejromantičtější hotel roku 2017 podle Love Travel Awards.

Celý resort je navržen tak, aby dokonale splynul s okolní přírodou. Ubytování v soukromých vilách je luxusním zážitkem, který podtrhne výborná místní kuchyně a spa, které je na Bali součástí místní hinduistické kultury.

Třešnička na dortu je terasovitý bazén, který cestovatelský magazín Condé Nast Traveller označil jako nejlepší na světě. Ponořte se do jeho příjemné vody, relaxujte a užívejte si klid, přicházející z přilehlého deštného pralesa.