6 JEDNODUCHÝCH ZPŮSOBU, JAK SI ZAJISTIT PASIVNÍ PŘÍJEM

6 JEDNODUCHÝCH ZPŮSOBU, JAK SI ZAJISTIT PASIVNÍ PŘÍJEM 1

Dobře placená každodenní práce je sice fajn, ale pasivní příjem, díky kterému se částka na účtu bude pravidelně zvyšovat, vůbec není na škodu. Chcete vydělávat více peněz, ale nemáte dost času ani energie věnovat se vedle práci něčemu novému?

Inspirujte se našimi tipy, jak si zajistit pasivní příjem. U některých níže uvedených způsobech vám stačí pouze pohnout prstem (někdy dokonce není nutné ani to), u jiných zase budete muset trochu riskovat.

Platební karta, která vám bude platit

Využíváte na zaplacení většiny vašich nákupů kreditní či debetní kartu? Vyberte si takovou, která vám za nákupy bude vracet peníze. Dnes už takovou možnost šetření nabízejí mnohé banky. Je to jednoduchý způsob, jak ročně získat několik desítek nebo stovek eur. Kartou platíte za věci, za které byste zaplatili tak či onak. Abyste maximalizovali váš zisk, vyberte si kartu s co největším procentem odměny za bezhotovostní platby.

Pronajímejte svůj majetek

Nenechávejte svůj majetek zapadat prachem, když ho momentálně nevyužíváte. Máte chatu nebo víkendový dům? Prenajímajte ho přes Airbnb. Stojí vám v garáži auto, kterým téměř nejezdíte? Určitě se najde někdo, kdo ho potřebuje na víkend půjčit. Pronájem věcí má však jeden háček a tím je riziko případného poškození majetku. Pokud se chystáte do podobného byznysu, mějte na paměti adekvátní pojištění věcí pro případ vzniknutí škody.

Investuje do akcií

Vložte peníze do portfolia akcií, které vám budou pravidelně vyplácet dividendy. Při této investici existuje také určité riziko, proto je vhodné investovat do zodpovědných a důvěryhodných společností. Po vložení vašich finančních prostředků si tak můžete užívat pravidelný přísun peněz na váš účet

Investujte do pronájmu nemovitostí

Najděte si vkusnou nemovitost, investujte do její koupě a pronajímejte ji. Nemovitosti jsou horkou komoditou a najít podnájemníků by neměl být velký problém. Pokud se nechcete „babrat“ s hledáním nájemníků, najměte si někoho, kdo to udělá za vás. Pronájmem nemovitostí získáte pravidelný měsíční příjem. Pokud se vám takové podnikání omrzí, můžete nemovitost opět prodat.

Prodávejte své nápady

Rodí se vám v hlavě každý den stovky skvělých nápadů? Transformujte je do mobilních aplikací, knih, blogů, kurzů, či do jiných produktů, které by mohly vzbudit zájem u potenciálních zákazníků a vydělat vám peníze. Navíc na internetu najdete desítky inzerentů, kteří hledají podnikatelský nápad a jsou ochotni za něj zaplatit. Máte nějaký? Prodejte ho!

Spoření

Necháváte si určitý obnos peněz pro možný stav nouze? Takto ušetřené peníze můžete využít efektivněji – vložením na spořicí účet. Nasbírané úroky vám zhodnotí peněžní rezervu a při některých účtech je možné vybrat peníze kdykoliv. Je důležité vybrat si ten správný, proto věnujte pozornost podmínkám zavedení spoření.