6 OBLASTÍ PODNIKÁNÍ, KDY POTŘEBUJETE MINIMÁLNÍ KAPITÁL

6 OBLASTÍ PODNIKÁNÍ, KDY POTŘEBUJETE MINIMÁLNÍ KAPITÁL 1

Pokud jste jako miliony jiných lidí, přemýšlíte nad startem vlastního podnikání. Existuje však spousta překážek, které vás brzdí. Může jít o nedostatek motivace, času, nebo solidní nápad, se kterým můžete začít. Jenže největším problémem, se kterým se lidé setkávají, je nedostatek kapitálu.

Ano, existují možnosti jak půjčky, granty a crowdfunding, které můžete využít, takže nedostatek peněz by neměla být výmluva. Existují však i oblasti podnikání, při kterých potřebujete pouze minimum kapitálu.

co potřebujete

První krok je zjistit, co je třeba na to, abyste formálně začali podnikat a kolik budou stát jednotlivé položky.

Plánování – budete muset vypracovat byznys plán a finanční model, který si můžete udělat zdarma.

Založení živnosti nebo společnosti – zákon třeba dodržovat a proto si musíte zvolit určitou formu podnikání. Obě mají své výhody i nevýhody.

Název domény – budete muset investovat do své online značky již od začátku. Vymyslete si chytlavý název domény a kupte ji za méně než 10 eur. Pokud jste student, můžete získat webhosting zdarma.

Webstránka – v současnosti existují některé weby, které poskytují službu vytvoření vlastního portálu, který je zdarma a snadné používání. Jediné, co investujete, je váš čas. Nejčastěji využívanou formou je WordPress.

Marketing – existuje několik skutečně efektivních taktik, díky kterým můžete do marketingu investovat pouze svůj čas. Pod tuto kategorii spadají sociální média, SEO a content marketing.

Vybavení – vybavení kanceláře a jiné hmotné aktiva jsou „žrouty“ peněz, avšak ne všechny typy byznysů je potřebují.

Produkty – byznysy potřebují něco prodávat, s čímž se pojí potřebná prvotní investice. Nicméně, mnoho služeb může být prováděných s investicí času namísto peněz.

Takže, které oblasti podnikání vyžadují minimální investici?

1. Osobní tvorba

Osobní tvorba zahrnuje výtvory, jakými jsou umění a řemeslo. Pokud jste například malířem, můžete prodávat svou tvorbu s investicí pouze do malířských potřeb. Platformy jako Etsy, eBay a Amazon umožňují tvůrcům prodávat své výtvory jednoduše.

2. podomní služby

Služby vás nestojí žádné investice, protože jde o nehmotná aktiva. A pokud pracujete pro lidi v jejich domovech, nebudete potřebovat žádné fyzické sídlo. Můžete začít například s pečovatelstvím, venčením psů a péčí o pozemek.

3. Služby, poskytující dovednosti

Pokud máte specifické schopnosti, můžete je využít jako hlavní zdroj svého zisku. Pokud jste zručný kutil, můžete ostatním poskytovat služby hodinového manžela. Podobně jako podomní služby, tento typ podnikání nevyžaduje fyzické sídlo a jediné, co potřebujete, jsou nástroje a vybavení, které potřebujete pro práci.

4. Konzultace

Mnoho zaměstnanců se rozhodne stát podnikateli až po několika letech profesní zkušenosti. Popřemýšlejte o odvětví, ve kterém pracujete, a jak mnoho jste se toho po čase naučili. Jiní, začínající podnikatelé, vám rádi zaplatí za vaše zkušenosti. Konzultace je služba, která vás bude stát pouze čas, může být však vysoce hodnotná jako podnikání.

5. Zpětný prodej

Nápad se zpětným prodejem je jednoduchý – nakoupíte produkty a prodáte je jiným lidem. Pro získání produktů můžete využít dropshipping nebo velkoobchody. S dropshippingem budete posílat produkty přímo od výrobce s nižším ziskem, ale za to s minimálním kapitálem na začátek. S velkoobchodníky budete potřebovat peníze a prostor, ale za to však budete mít větší kontrolu a peníze.

6. Mikropodnikání

Poslední oblastí je využít příležitosti na mikro-podniky a sdílenou ekonomiku. Můžete například jezdit pro službu, jakou je Uber nebo pronajímat svůj dům přes Airbnb, zda najít podobné služby.

Poté, co se vaše podnikání nastartuje a vy začnete vydělávat, váš počáteční nedostatek kapitálu už nebude takový problém. Můžete využít zisk, získaný z podnikání a reinvestovat jej nebo jej použít na rozšíření svého podnikání.