7 DŮVODŮ, PROČ BYSTE MĚLI TOTO LÉTO NAVŠTÍVIT SKANDINÁVII

7 DŮVODŮ, PROČ BYSTE MĚLI TOTO LÉTO NAVŠTÍVIT SKANDINÁVII 1

Plánujete výlet do některé ze severských zemí a netušíte, jaké oblasti ve Skandinávii navštívit? Shrnuli jsme to „nejlepší z nejlepšího“, tedy nejatraktivnější destinace i aktivity, kterým se můžete (nebo dokonce nutné!) Věnovat během svého pobytu v této severské zemi. Léto je ideální období na dovolené, výlety plné dobrodružství a objevování zahraničních zemí. Skandinávie vám toto všechno může nabídnout. Ať se nacházíte v jakémkoliv regionu, využijte naplno všechny dostupné turistické lákadla!

Relaxujte v islandské Modré laguně

Skandinávské turistické atrakce zahrnují jezera i gejzíry, mezi které patří i Modrá laguna, nacházející se blízko hlavního města Islandu – Reykjavíku. Navštivte jeden z množství horkých termálních bazénů, které jsou příjemně teplé za jakéhokoli počasí. Termální bazény v Reykjavíku jsou otevřeny od brzkého rána až do pozdního večera. Modrá laguna je dominantou geotermálních lázní této země.

Pozorujte polární záři

Polární záře je jednoznačně jednou z nejzajímavějších atrakcí Skandinávie, jakou se nemůže pochlubit žádná jiná země. Město Tromso, nacházející se za polárním kruhem, je nejlepším místem k pozorování polární záře, známé také jako Aurora Borealis. Tento úchvatný přírodní úkaz lze pozorovat jen v polárních regionech.

Poznejte úžasné dánské hrady a zámky

Najít ty nejkrásnější a nejzajímavější hrady a zámky v Dánsku může být pro turisty, kteří se chystají tuto zemi navštívit poprvé, velký problém. Je jich totiž skutečně „jako máku“. Dánské hrady a zámky zůstaly zachovány do dnešních dob a některé dokonce nabízejí i ubytování. Amalienborg v Copenhagenu, zámek Kronborg blízko Helsingor nebo  Fredensborg … Projděte se chodbami zámků a zjistěte, jak žili někdejší králové a královny.

Navštivte velkolepé dánské zahrady blízko Copenhagenu

Tyto nádherné zahrady nabízejí klid a ticho a pomohou vám aspoň na chvíli uniknout od ruchu a chaosu míst. Během barokního období měl francouzský styl velký vliv na architekturu dánských zámeckých zahrad, díky čemuž mají dnes své kouzlo. Tyto tiché zahrady by se jednoznačně měly stát součástí vašeho výletu po Skandinávii, obzvláště pokud plánujete navštívit město Copenhagen.

Pozorujte velryby na Islandu i v Norsku

V současnosti je ve Skandinávii mezi turisty velmi populární pozorování velryb. Mnoho cestovatelů míří na „velrybí safari“ v rámci svých cest po Norsku i napříč Islandem. Ti odvážnější z vás se mohou přihlásit na speciální safari, které nabízí plavání spolu s velrybami.

Zahrajte se v Legolandu

Populární dánský tematický park Legoland, nacházející se v malém městečku Billund, je prostě skvělý! 340 bilionů kostek Lego přináší zásobu zábavy na celé dny! Jistě si vzpomínáte na časy svého dětství, které jste mj trávili i při stavebnici Lego. Tento park vám do života vnese trochu nostalgie. Každá budova, loď, vlak i auto je zkonstruováno z milionu kostek Lego, a to do nejmenších detailů.

Objevte skandinávské pískové pláže

V zimě Norsko nabízí ideální podmínky pro lyžování, v létě zas můžete využít příležitost a objevit nádherné pískové pláže. Nejlepší období pro dovolenou na skandinávských plážích je od konce června do konce srpna. Letní dovolenou u moře nemusíte trávit jen na jedné z přeplněných exotických destinací. Své kouzlo mají i pláže severských evropských zemí a můžete si být jisti, že na nich zrelaxujete více než kdykoliv předtím.

Skandinávie toho nabízí mnohem více – krásnou přírodu i skvělé zážitky v různých koutech této země, „mimo“ těchto nejznámějších destinací. Každé město i místo má přece své kouzlo!