8 kol od populárních výrobců automobilů.

8 kol od populárních výrobců automobilů. 1

V posledních letech jsme svědky zmáhající se skupiny lidí, kteří myslí na ochranu životního prostředí. Vedle elektromobilů, například těch od značky Tesla, jsou v kurzu i elektro kola. A ne ledajaké.

Pro ty nejnáročnější z nás je k dispozici několik dobře vypadajících modelů od tradičních výrobců automobilů. Jde o opravdu velmi drahá kola. Jsou krásné a funkční, ale při vší upřímnosti, nepředstavují nic víc než jen trofeje pro bohaté sběratele. Ti je potřebují k zaplnění prázdných míst ve svých garážích při svých autech, jako jsou Ferrari či Porsche. To však neznamená, že je nemůžeme obdivovat. Pojďme se ně podívat zblízka!

BMW Cruise e-bike

Poslední generace elektrických kol od BMW je vybavena baterií BOSCH. Její výkon 250W umožňuje dosáhnout maximální rychlosti až 25 km / h. Použitý elektromotor sice nepromění kolo na skútr, svou práci si však odvádí na jedničku. Všechno by bylo v pořádku až na cenu, která byla stanovena na 3.700 €.

Alfa Romeo 4C IFD

Alfa Romeo 4C IFD není jen název nejnovějšího sporťáku, ale i kola s rámem z uhlíkových vláken. Za povšimnutí stojí jeho hmotnost – necelých 7 kg. IFD je zkratka pro moderní konstrukci rámu. Ačkoli tento kolo neobsahuje elektromotor, stojí tolik co slušnější automobil. Jeho cena se pohybuje od 4.300-11.000 €.

Aston Martin One-77 Cycle

Aston Martin vyrobil z tohoto nádherného modelu pouze 77 exemplářů. Cena je pro většinu z nás astronomická. Stejně jako automobily Aston Martin je i toto závodní kolo peklem na kolech. Design je diskrétní, ale přitom mužný a odvážný. Je atraktivní díky jemným designovým nuancím. Vy budete muset dokázat, že na něj skutečně máte. Stojí přibližně 37.000 €.

Porsche RS / RX

27,5-palcová kola, rám z karbonu, přední odpružení DT Swiss a hydraulické kotoučové brzdy. Model RX je ideální na výlety do přírody, ale i na strávení pěkného odpoledne v parku. Přibližná cena je okolo 6.000 €.

Range Rover Evoque Road Bike

Toto kolo je trochu konzervativnější s jednodušším vzhledem, přesto je velmi konkurence schopný. Z technických vlastnosti stojí za zmínku převodovka Shimano Ultegra s 20 převody, kola z uhlíkových vláken, modulární rám z uhlíkových vláken „Monocoque“ i znak Range Rover Evoque

McLaren Tarmac

Velmi exkluzivní kolo, ze kterého bude vyrobených pouze 250 kusů. Každý z nich bude stát více než 24.000 €. Vzhledem k značce a materiálů, ze kterých bude vyroben (hliník, uhlíková vlákna, ocel, titan a hořčík), lze tuto cenu ospravedlnit. McLaren tímto krásným kouskem potvrdil, že dokáže vyrobit krásné a sofistikované kolo.

Audi e-bike

Rám má vyrobený z karbonu, a proto váží pouhých 1,6 kg. Má 26-palcová kola a elektrický motor poskytuje výkon 2,3 kW. Jako zdroj slouží lithium-ion baterie, jejíž nabíjení trvá přes 2,5 hodiny. V režimu „eGrip“ dosáhnete s tímto zázrakem maximální rychlost až 50 km / h! Zatím však není jasné, zda se dostane do sériové výroby.

Smart ebike

Je to elektrické kolo, které nabízí teoreticky maximální dojezd 100 km. Podobně jako u BMW Cruise e-bike jeho elektromotor funguje pouze tehdy, když šlapete do pedálů. Jinými slovy, Smart e-bike má sice futuristický vzhled, ale stále musíte pracovat na tom, abyste se dostali do cíle. Cena: 3.600 €.