Skutečně strašidelné domy v Americe

Skutečně strašidelné domy v Americe 1

Hiram B. Scutt Mansion

Viktoriánský dům z červených cihel ve městě Joliet, Illinois, byl postaven v roce 1889 architektem Jamesem Weesem. Většina obyvatel domu byla zavražděna nebo zemřeli z různých důvodů právě v těchto zdech. Poté, co byl dům nedávno prodán, mnozí tvrdili, že je zde možné cítit divné energie.

                                                        

McRaven Tour Home

Dům ve Vicksburgu, Mississippi, který časopis National Geographic nazval „časová kapsle amerického Jihu“, byl zbudován z různých strukturálních částí v letech 1797, 1836 a 1849, a výzdoba částí domu odpovídá době, kdy byly vytvořeny. Bývá považován za nejstrašidelnější dům ve státě Mississippi kvůli předchozím majitelům, kteří zde zemřeli.

 

Ann Starrett Mansion

Další viktoriánský dům, Starrett Mansion (Port Townsend, stát Washington), nechal postavit v roce 1889 George Starrett pro svoji ženu Ann. Samotné sídlo je majestátní svojí velikostí i výzdobou, ale pověsti, že zde straší, snížily jeho cenu z téměř 1 mil. na 600 000 USD. Návštěvníci tvrdí, že je zde často možné vidět dvě stínové postavy, které zřejmě patří původním majitelům, Georgovi a Ann Starrettovým.

 

Hampton Lillibridge House

Jeden z domů, které jdou nejobtížněji prodat, je Hampton Lillibridge House, prý nejstrašidelnější dům ve městě Savannah, Georgia. Dům byl přesunutý na jiné místo a dělníci prý přitom několikrát viděli vysokou černou postavu, která zírala z okna. Původní cena domu byla téměř 3 mil. USD, ale později byla snížena až na 500 000 USD.

 

Historické viktoriánské domy v Pottstownu

Ze všech starých a strašidelný budov v Americe jsou viktoriánské domy nejčastěji pronásledované duchy. Krásný dům z červených cihel v Pottstownu, Pennsylvanie, kombinuje historické i moderní prvky z různých období. Podle návštěvníků je ale také možné cítit podivnou přetrvávající přítomnost v každém pokoji či hale v budově.

 

Perkins House

Sídlo v kanadském Liverpoolu je na prodej, pokud byste měli zájem o obrovské panství  – a také o duchy. Dům má prý hodnotu min. 1,6 mil. USD, ale skutečná cena je mnohem nižší kvůli podivným věcem, které se zde dějí. Historici říkají, že krásný dům byl postaven na popravišti, kde skončil svůj život abolitionista John Brown.

 

Allyn Mansion

Velký dům ve městě Delavan, Wisconsin, patřil bohaté farmářské rodině Allynových a většina jejích členů zemřela za podivných okolností v těchto zdech. V průběhu let se zde nacházel pečovatelský dům, obchod s nábytkem, a nedávno zde zřídili cenami ověnčené ubytovací zařízení B&B.

 

LaLaurie Mansion

LaLaurie Mansion v New Orleans, Louisiana, byl kdysi domovem hollywoodského herce Nicolase Cage a patří k nejstrašidelnějším domům v celé zemi. Mnoho lidí tvrdilo, že ve sklepě je slyšet podivné chřestivé zvuky, za nimiž stojí duchové otroků, kteří v domě kdysi sloužili. (Někdejší majitelka Delphine LaLaurie je v USA známá tím, že v 1. polovině 19. století brutálně mučila a vraždila své otroky). I přes strašidelné zvuky a příběhy byl dům v roce 2010 prodán za 2,1 mil. USD.