AGADIR: FASCINUJÍCÍ LETOVISKO PŘI POBŘEŽÍ ATLANTIKU

AGADIR: FASCINUJÍCÍ LETOVISKO PŘI POBŘEŽÍ ATLANTIKU 1

Maroko se díky rozvinutému cestovnímu ruchu stalo velmi oblíbenou dovolenkovou destinací. Nabízí nádherné zlatavé pláže, výborné hotelové služby, delikátní kuchyni, historické památky i množství příležitostí k nákupům. Kde si však pořádně odpočinout a odvázat se ve víru nočního života? No přece v Agadiru.

Agadir – turistické letovisko rozprostírající se u pobřeží Atlantiku vás dostane svou čistotou, dlouhými plážemi a výhodnými nákupy. Pláže jsou tu veřejné a tak se klidně s úsměvem na rtech můžete procházet i dlouhé hodiny u pobřeží. Každý hotel má však vyhrazenou soukromou část s lehátky a slunečníky, která se postará o vaše pohodlí. Nad oceánem a samotným městem se vypíná mohutná hora s pevností kasbah, odkud se naskýtá brilantní výhled na lodní přístav a krásy Agadiru.

Příjemnou procházku můžete strávit na pobřežní promenádě lemované palmami a množstvím restaurací, barů, kaváren a různých obchůdků se suvenýry. Na konci promenády se nachází lodní přístav obklopený luxusními apartmány a naleštěnými jachtami. Milovníky nakupování okořeněného smlouvání nejnižších cen ohromí místní souk – tržiště s různým zbožím. Najdete zde výrobky od výmyslu světa. Od oříšků, ovoce, zeleniny, kožených výrobků, šatstva, bot, keramiky, stříbra, koberců až po maso, ryby i různou domácí zvěř. Pokud se nebojíte smlouvat, s výhodným nákupem budete nadmíru spokojeni. Místní obyvatelé nejsou otravní a proto se nemusíte obávat, že by vás do nákupu někdo tlačil nebo trhal za rukáv. image image

Po nákupech si můžete odpočinout u šálku sladkého mátového berberského čaje s křehkým sladkým pečivem. Zklidňuje mysl a chutí vskutku fantasticky. Vynikající pohled na šíří Atlantický oceán i rozlehlé město vám umožní obrovské ruské kolo s marockou hvězdou uprostřed, situované v srdci promenády. Pokud se řadíte mezi milovníky vodních sportů, vaše sportovní srdce v Agadiru dozajista zaplesá. Na pláži se provozují různé druhy vodních sportů i zábavná jízda na velbloudu.

Kromě krásného turistického centra nabízí Agadir svým návštěvníkům i kvalitní hotelové resorty, které se postarají o dokonalý chod vaší dovolené. Maximální pohodlí a luxus si můžete užít ve známé hotelové síti RIU. Není nic krásnějšího, než si užít bezstarostnou, dokonalou dovolenou a přitom se cítit jako v bavlnce.