Karibský ostrov Anguilla

Karibský ostrov Anguilla 1

Beyoncé, Paul McCartney, Denzel Washington – můžete očekávejte dobrou společnost, když se vydáte na dovolenou na ostrov Anguilla, který se v posledních letech stal oblíbenou destinací slavných a bohatých. Nejedná se zrovna nejpřístupnější karibský ostrov (geograficky i finančně), právě proto je však britské zámořské území tolik atraktivní pro elitu. Existují ale samozřejmě také další důvody: Anguilla se může chlubit plážemi patřícími k nejlepším v Karibiku a nejluxusnějšími hotely. Příznivé sazby pak vynesly Anguille pověst daňového ráje.

Skutečné poklady ostrova však spočívají pod hladinou, kde naleznete pozoruhodné korálové formace a závratně pestrý mořský život: od mant přes žraloky a želvy až po tropické ryby. Na mořském dně je toho spousta k vidění, stejně tak jako na břehu.

Plavby na plachetnici jsou další oblíbenou zábavou, přičemž se snadno naučíte plout kolem malého ostrova s jeho osmi převážně neobydlenými zátokami.

Přestože je ostrov rájem pro bohaté, existují zde také méně nákladné možnosti. K dispozici je výběr pronajímaných vil a hotelů střední třídy, které jsou vhodné pro návštěvníky s nižším rozpočtem. Ani večerní zábava nemusí stát jmění: místní míchané drinky za rozumnou cenu seženete ve všudypřítomných plážových barech. Milovníci dobrého jídla si zde přijdou na své: scéna restaurací je vynikající a k dostání jsou pokrmy různých kuchyní, od francouzských až po místní; určitě si nenechte ujít máslového anguillského humra.  

Zájemcům o kulturu nabízí Anguilla mnoho galerií vystavujících místní umění, a k tomu pozoruhodné výstřední muzeum – to vše jen pár minut od zdejších krásných pláží.

 

Cestování na ostrov Anguilla

Protože na Anguillu nelétají žádné přímé spoje, návštěvníci z Velké Británie a Evropy obvykle letí přes ostrov Antigua (s British Airways nebo s Virgin Atlantic), a odtud pokračují malým charterovým letadlem na Anguillu. Aerolinie Norwegian nabízejí přímé lety z Velké Británie do San Juanu v Portoriku, odkud aerolinie Seaborne a Tradewind Aviation poskytují pravidelné denní spoje na ostrov. Ze Severní Ameriky letí většina návštěvníků na ostrov Svatý Martin (tuto trasu obsluhují mj. American Airlines, United a Air Canada), a pak pokračují lodí. Také je možné letět přes Portoriko.

K charterovým společnostem, které nabízejí lety mezi Anguillou a sousedními karibskými ostrovy, patří Trans Anguilla Airways a Anguilla Air Services.

Doba letu: z Londýna  10-12 hodin (nezahrnuje čas správný při mezipřistáních), z New Yorku 6-7 hodin (včetně mezipřistání).

 

Některé atrakce Anguilly:

  • The Fountain („Fontána“) v podzemní jeskyni
  • plantážnický dům Wallblake House, nejstarší budova na ostrově
  • relaxace na krásných korálových plážích
  • Pelican Trail – dřevěné schody vedoucí do zátoky Pelican Bay na pobřeží
  • plavby na ostrovy u pobřeží
  • hýčkání v 5hvězdičkových lázních
  • Heritage Collection Museum – muzeum historie ostrova
  • golfové hřiště pro šampiony
  • historická stezka Anguilla Heritage Trail