Aston Martin představil otevřený model: Vanquish Zagato Volante Convertible

Aston Martin představil otevřený model: Vanquish Zagato Volante Convertible 1

Aston Martin Vanquish Zagato Volante představuje na trhu superluxusních a rychlých aut horkou novinku. Svou premiéru měl 19. 08. 2016 na výstavě v Pebble Beach Concours d’Elegance během Monterey Car Week. Jde o supersportovní a velmi krásný roadster s britsko-italským rukopisem, který vhodně doplňuje svůj protějšek Vanquish Zagato. Ten byl představen v květnu 2016 na Concorso d’Eleganza Villa d’Este ve městě Lake Como v Itálii.

Novinka byla vyrobena pro severoamerický trh, přičemž jeho karoserie sestává z uhlíkových vláken. Pokračuje se zde v tradici spolupráce mezi Aston Martin a konstrukčním týmem Zagato z Milána. Tato spolupráce trvá již od roku 1960, kdy byl vyroben první model závodního auta DB4 GT Zagato. Pod širým nebem můžete zažít nadšení z obrovského výkonu 600 koňských sil, které produkuje dvanáctiválcový motor. Hrůzostrašné zrychlení z nuly na 100 km/h za 3,7 sekundy vás doslova opře do sedadel.

Při zachování stejné estetiky jakou má Vanquish Zagato obsahuje verze Volante skrytou skládací střechu (inspirovanou od roku 1987 modelem V8 Vanquish Volante). Význačným designovým prvkem jsou karbonové prahy podél celého obvodu, kulatá zadní světla s LED osvětlením (stejný jaké má evropský Vulcan), dominantní boční převisy (podobající se na ty z konceptu Aston Martin CC100). Nepřehlédnutelná je výrazná a masivní zadní část, která působí esteticky a zároveň sportovně.

Interiér je ve stylu eloxovaného bronzu s akcenty rybí kosti a uhlíkových vláken. Kožené sedadla Bridge of Weir jsou prošívané i na vnitřní straně dveří a jejich opěrky hlav obsahují neodmyslitelný odkaz na výrobce. Sofistikovaný sporťák bude velmi vzácný, protože se z něj vyrobí pouze 99 kusů. Výrobce se zatím nezmínil o žádné oficiální ceně, ale zprávy naznačují, že Vanquish Zagato Volante bude stát od 500 000 do 850 000 USD. S prvními dodávkami se počítá od roku 2017.