Nová limitka od Oris na záchranu velkého korálového útesu

Nová limitka od Oris na záchranu velkého korálového útesu 1

Známá švýcarská společnost  pojmenované podle nedaleké řeky a údolí ještě před Baselworldem 2016 probouzí kolekci Aquis a představuje svého nejnovějšího člena Aquis Great Barrier Reef – Limited Edition II.

Oris již podruhé spojí své síly spolu s ochranářským sdružením Australian Marine Conservation Society (AMCS) a pomůže při ochraně Velkého korálového útesu.

Aquis, kolekce hodinek pro potápěče, je jedna z nejúspěšnějších kolekcí této značky vůbec. V podstatě jde o robustní, kvalitně zpracované potápěčské hodinky se slušnou vodotěsností, s perfektní lunetou a typickým designem.

Pouzdro hodinek má průměr 46 milimetrů, díky čemuž jsou to největší hodinky v modelové řadě Aquis. Pouzdro je vyrobeno z více kusů oceli. Luneta je černá a vyrobena z keramiky. Sklíčko hodinek je samozřejmě safírové s antireflexní vrstvou na obou stranách.

Ciferník hodinek je tmavomodrý s jemnými oranžovými detaily. Čitelnost ve tmě vám zaručí Superluminova BG W9.

Oris si pro nás připravil zajímavou novinku v podobě netradičního způsobu zobrazení dne v týdnu. Mně osobně se zdá být velmi šikovný. Den v týdnu je „podtržený“ oranžovou čárkou, která ladí se zbývajícími oranžovými detaily na ciferníku a lunetě.

Hodinky pohání automatický strojek s označením Oris Cal. 735 s frekvencí 28800 vibraci za hodinu. Rezerva nátahu je 38 hodin. Hodinky budou dostupné na ocelovém i pryžovém řemínku.

Novinka s pultovou cenou 2150 € se v průběhu roku dostaví i na náš trh a pro více informací kontaktujte autorizovaného prodejce Chrono.