Autobus budoucnosti se začátkem týdne projížděl ulicemi Amsterdamu

Autobus budoucnosti se začátkem týdne projížděl ulicemi Amsterdamu 1

Vize automobilu poháněného bez pomoci řidiče již není pouze záležitostí sci-fi filmů, ale holou realitou. Německá firma Mercedes-Benz se posunula o krok vpřed a vyvinula autobus budoucnosti. Podívejte se, co tento technologický unikát dokáže.

Firma Mercedes-Benz odhalila svůj nejnovější výtvor Future Bus, městský autobus, který dokáže jezdit samostatně bez pomoci řidiče. Po představení tohoto jedinečného autobusu budoucnosti ho firma poslala na téměř 20 kilometrovou jízdu do ulic Amsterdamu. Autobus se řídí nejnovějším autonomním systémem CityPilot, který mu umožňuje jezdit částečně samostatně, ve speciálně vyznačených autobusových pruzích a dosahuje rychlosti až 69 km/h. Přestože autobus dokáže jezdit sám, na palubě musí sedět řidič, které sleduje celkovou bezpečnost jízdy.

Jedinečnou schopností městského Future Busu je, že dokáže jezdit ve vyznačených autobusových pruzích, procházet tunely, přijet do plánovaného cíle, řídit se semafory a brzdit v případě jakýchkoliv překážek. Zní to neuvěřitelně však? V této podobě se bohužel Future Bus do výroby nedostane, ale i přesto, má německá automobilka v plánu implementovat některé jeho části, do svých městských autobusů. Kromě toho plánuje využít tuto poloautomatickou technologii k vylepšení účinnosti pohonných jednotek. Tato speciální technologie bude velkým přínosem pro další generace autobusů a automobilů, bez kterých se náš běžný lidsky život stává nepředstavitelným. Také byste se rádi svezli, aniž jste byť jen prstem museli pohnout?