Aegina a Aigistri – řecké ostrovy

Aegina a Aigistri - řecké ostrovy 1

Aegina

Aegina (také Aigina, Ejina) je příjemný ostrov ležící v blízkosti Athén, proto je oblíbenou víkendovou destinací Athéňanů. Má bohatou historii, kdy v dobách středověku byl významnou námořní mocností a v roce 1828 krátce metropolí Řecka. K nejoblíbenějším cílům turistů patří sídla Agia Marina, Souvala a Marathon s poklidnými plážemi, velmi hezká je však také přímořská vesnice Perdika. Město Aigina s elegantními neoklasicistickými budovami je místo ideální k procházkám po v přístavu a v úzkých uličkách. Nejvýznamnější památkou na Aigině je starověký chrám Athény Aphaia postavený v 6. stol. př.n.l.. Ostrov je také známý svojí produkcí pistácií.

Ubytování

Aigina je oblíbená víkendová destinace v blízkosti Athén, takže je na ostrově k dispozici řada možností ubytování. Město Aigina a pláže kolem nabízejí řadu zařízení, jako jsou rodinné hotely, tradiční jednopokojové apartmány a mnoho pokojů k pronájmu. Ty všechny se nacházejí v pohodlné vzdálenosti od přístavu a centra města. Také pláže Agia Marina, Perdika a Souvala nabízejí řadu ubytovacích zařízení, od plážových hotelů až po penziony se základním zařízením. Některé hotely mají také luxusnější vybavení, jako je bazén a tělocvična.

Co dělat a na co se podívat

Aigina je ostrov v Sarónském zálivu a oblíbený cíl víkendových turistů z Athén. Agia Marina je nejoblíbenější plážové letovisko na ostrově, zatímco k odlehlejším plážím patří Marathon, Souvala, Vagia a Perdika; všechny jsou lemovány jednopokojovými apartmány a přímořskými restauracemi. V létě pluje loď z Perdiky na odlehlý ostrůvek Moni s úžasným mořem. K pozoruhodným památkám na ostrově patří starověký chrám Athény Aphaia postavený v 6. stol. př.n.l. a klášter Agios Nektarios (Nektariose z Aiginy), patrona ostrova. Také můžete podniknout jednodenní výlet na blízký ostrůvek AgistriDovolenou na Aigině je možné spojit s návštěvou dalších řeckých ostrovů, jako je Poros, Hydra a Spetses.

Některé atrakce ostrova Aigina

Město Aigina; starověký chrám Athény Aphaia; pláže Marathon, Souvala, Vagia, Perdika;  letoviska Agia Marina, Souvala a Marathon; Archeologické muzeum;  Paleochora – opuštěná „vesnice duchů“; výlety lodí na ostrůvek Moni; výlety na ostrov Agistri

Agistri

Aegina a Aigistri - řecké ostrovy 2

Agistri je maličký ostrůvek v Sarónském zálivu vzdálený jen kousek cesty trajektem od Athén. Díky blízkosti metropole Řecka je ostrov v létě oblíbeným cílem víkendových turistů. Vesničky na Agistri a zdejší čisté pláže přilákají mnoho návštěvníků, kteří touží po poklidné dovolené. Nejoblíbenější letovisko je Skala s písčitou organizovanou pláží a se spoustou zařízení pro turisty. Místním autobusem po silnici dostanete až ke krásným plážím Aponissos a Dragonera, zatímco kousek cesty pěšky od Skaly leží naturistická pláž Halikiada.

Ubytování

Většina možností ubytování na ostrově Agistri je soustředěna v oblíbeném plážovém letovisku Skala. Na Agistri najdete také pár hotelů, ale většina ubytování se omezuje na tradiční apartmány a jednopokojové apartmány s vlastním stravováním a s jednoduchým zařízením. Tyto podniky nabízejí dobrý přístup k  organizované pláži s turistickým vybavením. Pár možnosti ubytování je k dispozici také v metropoli Megalochori (známé též jako Myli) a v sídle Skliri vzdáleném kousek cesty pěšky do Skaly. Při své dovolené na Agistri se především budete moct těšit z dlouhých procházek a poklidných dnů na pláži.

Co dělat a na co se podívat

Agistri je ostrůvek v Egejském moři a příjemné místo pro poklidnou dovolenou nebo pro jednodenní výlet. Přestože je maličký, nabízí spoustu přírodních krás, bujnou zeleň, krásné pláže a příjemné aktivity.  Nejlépe organizované pláže jsou Skala, Aponissos a Dragonera, oblíbená je však také naturistická pláž Halikiada. Památek je však na ostrově jen velmi málo. Z aktivit je nejvýznamnější plavání a pěší výlety do poklidných tradičních vesnic. Na ostrově jezdí autobus, kterým se dostanete na odlehlejší pláže. 

Některé atrakce ostrova Agistri

Skala, Halikiada, Aponissos, Dragonera – pláže 

Akční nabídka ubytování: