BALL TRAINMASTER KELVIN konečně v oceli

BALL TRAINMASTER KELVIN konečně v oceli 1

Tyto hodinky pokořili nejnižší teplotu – 273,15° Celsia a jmenují se paradoxně teploměr. Jsou vybaveny mechanickým teploměrem a tentokrát k dispozici s ocelovým pouzdrem.

Hodinky obsahují strojek dvou rivalů Sopod a Eta. Nese označení ETA 2892 a obsahuje modul teploměru. Kalibr RR1601-C (odolný vůči přetížení 5000 G) má inspiraci už v 18. století v bimetalu. Bimetal funguje na bázi dvou mechanicky spojených pásků kovu s různou tepelnou roztažitelností a je naprosto jednoduchý.

V hodinkách Ball Trainmaster Kelvin byla použitá bimetalová spirála namontovaná na desku strojku. Polovina spirály se podle tepelné změny smršťuje a nebo rozepíná. Tím nám umožní změřit teplotu v rozpětí -35 až +45 stupňů Celsia. V nabídce jsou i hodinky se stupnicí Fahrenheita (-31 až +113).

ball metal

Hodinky jsou vyrobené z ušlechtilé ocely 316L. Měří 39,5 mm, hloubku mají 10,5 mm a tyto údaje jsou spíše podprůměrné. Vodě-odolnost zůstala na 30 metrech. Sklíčko je zafirové a odlišuje se jen stupnicí mezi Celsiem a Fahrenheitem. Sklíčko má klenutý sklon a svým tvarem vytváří dojem retro hodinek.

Ciferník je broušený, stříbrný či šedý s kompletní sadou aplikovaných indexů a třemi centrálními ručičkami. Prvky na ciferníku jsou doplněné čtrnácti trubičkami naplněnými plynem T25. Právě díky němu se barevně odlišují trubičky osazené v hodinkách. Jejich svit by měl klesnout podle výrobce přibližně po 12 letech.

Ball Trainmaster Kelvin má i kompilaci data. Je zde nezvykle umístěna na jedné hodině. Hodinky se prodávají s hnědým koženým řemenem a nebo s ocelovým za cenu kolem 100 000 korun.