Bentley Flying Spur W12 je nejrychlejší čtyřdveřový sedan

Bentley Flying Spur W12 je nejrychlejší čtyřdveřový sedan 1

Noblesní automobil s velkým množstvím síly a výkonu. Bentley Flying Spur W12 S je nejrychlejším čtyřdveřovým sedanem současnosti. Pohání ho 6 litrový, W-12 motor s dvojitým turbem, jehož výkon byl zvýšen až na 626 koní a který poskytuje točivý moment až 820 Nm. Flying Spur W12 S, s ním zrychluje z nuly na 100 km/h za 4,2 sekundy.

Vlastnosti sportovního automobilu v luxusním sedanu se zde nezapřou. Systém zavěšení kol je nyní citlivější a vylepšený byl i diferenciál (točivý moment 40:60 ve prospěch zadní nápravy). Zlepšené byly tlumiče a stabilizátory a přidány byly uhlíkově keramické brzdy pro zvýšenou trakci a bezpečnost.

Interiér působí stejně dramaticky se všudypřítomnou černou na palubní desce a obložení (na požádání i z uhlíkových vláken), jakož i koženého čalounění s prošíváním (na výběr je 17 barev). Standardně je v nabídce tří ramenný sportovní volant, rýhované řídící páčky a opěrky hlavy a běhounu s nápisem W12 S.

Na nedostatek komfortu si nemohou stěžovat ani cestující na zadních sedadlech. Ti benefitují z informačního systému s dotykovým displejem, umístěným v zadní středové konzole. Kromě toho lze jednoduchým zatlačením tlačítka ovládat klimatizaci nebo aktivovat hotspot s Wi-Fi připojením. Flying Spur W12 S přijde do prodeje do konce tohoto roku.