Boeing 747 s na míru upraveným interiérem v hodnotě 250 miliónů dolarů

Boeing 747 s na míru upraveným interiérem v hodnotě 250 miliónů dolarů 1

Boeing 747-8 třetí generace na svou palubu obvykle pojme kolem 450 cestujících. Lidé z Greenpoint Technologies však tento Jumbo jet kompletně předělali dle požadavků neznámého kupce.

Na základě jeho požadavků do tohoto obrovského letadla umístili restauraci, jídelnu, pokoj pro majitele, pár pokojů pro návštěvníky, kancelář a několik odpočinkových zón v různých stylech. Na plochu zhruba 370 m2 tvůrci umístili vše, co přispívá k maximálnímu pohodlí lidí, kteří se dostanou na jeho palubu. Při maximálním doletu na hranici 14 400 km tak mají cestující dostatek prostoru na relax či vyřízení potřebných obchodním záležitostí. Maximální rychlost tohoto luxusního létajícího hotelu je 1 015 km / h.

Všechny tyto parametry ve spojení s luxusní výbavou z něj dělají ideální dopravní prostředek, který cestující nebudou chtít opustit. Jedinou nevýhodou je, že jen těžko najdete hotel, který by se mu vyrovnal, a navíc je blíže letišti jako letadlo samotné. Jeho budoucí majitel však bude muset být pořádně zámožný, neboť pouze cena základní verze stojí 350 milionů dolarů. Úprava od Greenpoint Technologies stojí dalších asi 250 milionů dolarů, což dohromady vychází na 600.000.000, – dolarů. To už je opravdu slušně vysoký účet.