Bojíte se pavouků? Vyzkoušejte sílu svého strachu s pavoukem značky MB&F

Bojíte se pavouků? Vyzkoušejte sílu svého strachu s pavoukem značky MB&F 1

Zdá se, že psychiatři získali novou zbraň v boji s arachnofobií. Strach z pavouků vzniká již v dětství a není jednoduché se ho zbavit. Touto novou zbraní mám na mysli stolní hodiny Arachnophobia značky MB&F. Smutnou zprávou pro touto fobií postiženou část celkové populace (3,1 – 6,5 %) je jejich cena, která byla stanovena na 15.300 CHF a 17.500 CHF podle provedení. Na proplácení této nahraditelné zdravotnické pomůcky běžnou zdravotní pojišťovnou můžeme rovnou zapomenout.

Hodiny čerpají inspiraci ze slavné sochy Maman (1999) francouzské umělkyně L. Bourgeois (* 25. 12. 1911 v Paříži –  31. 5. 2010 v New Yorku). Pavoučí rozměry jsou v pravdě impozantní: 927 x 891 x 1024 cm.

Stolní kuchyňské hodiny MB&F Arachnophobia jsou konstrukčně provedeny tak, aby co nejvěrněji napodobily svou předlohu. Jejich strojek je proto konstruován lineárně. V hlavičce je ukryta setrvačka, chráněná před nárazy a otřesy systémem Incabloc, v zadečku pérovník, jehož zásoba energie stačí na osm dní.

Důmyslná konstrukce těchto hodin umožňuje jejich použití jako stolních, ale také jako nástěnných. Majitel však při tomto umístění může doufat, že drahý pavouk lezoucí po jeho stěně nebude muset čelit útoku krátkozraké návštěvy s cílem zničení tohoto nežádoucího členovce v hostitelově domě a to zvláště když nohy tohoto pavouka lze nastavit několika způsoby. Mohou být vzpřímené, když je pavouk na stole, nebo pokrčené, když leze po zdi. Přední dvojice nohou může dostat výhružnou útočnou polohu jejich vytrčením vpřed.

Strachem z pavouků postižený majitel těchto hodin má možnost blíže se seznámit s jeho původcem a dokonce je nucen s ním navázat i bližší vztah, k jejich natahování totiž slouží spodní část pavoučího tělíčka.

Hodiny mají celkovou výšku 203 mm a průměr číselníku 405 mm. Jsou nabízeny v černém (0,98 kg) nebo pozlaceném (1,96 kg) provedení.