Mercedes-Benz S Cabrio: nejluxusnější kabriolet planety?

Mercedes-Benz S Cabrio: nejluxusnější kabriolet planety? 1

Mercedes nabídne v roce 2015/2016 nový velký kabriolet. Bude postaven na bázi modelové řady S a nabídne luxus pro čtyři cestující. Přímá konkurence? Pouze modely od Rolls-Royce a Bentley. Elegantní sportovní model bude mít světovou premiéru na IAA 2015.

Nový kabriolet je šestou variantou současné rodiny S-Class a prvním luxusním modelem s otevřenou střechou od roku 1971. Nabízí výrazný, smyslný a exkluzivní design, nejmodernější technologii třídy S a komplexní koncept ochrany před povětrnostními podmínkami. Nová je třívrstvá, akustická střecha, která se dodává standardně. I přes její obrovskou velikost se dá sklopit za 20 sekund až do rychlosti 60 km/h. Střešní materiál tvoří tři vrstvy a může mít černou, tmavomodrou, béžovou a tmavě červenou barvu. Střechu lze otevírat a zavírat i pomocí dálkového ovládání.

Karoserie nového kabrioletu S-Class je mimořádně tuhá. Přihrádky v zavazadlovém prostoru jsou vyrobeny z hliníku a hořčíku, hliníková je i zadní podlaha. Celková hmotnost karosérie se tak snížila na úroveň modelu S kupé. Byly dosaženy v podstatě dva protichůdné cíle: při nižší hmotnosti skeletu se zvýšila torzní tuhost. Zajímavá je i hodnota aerodynamického odporu na úrovni Cd = 0,29, což je nejlepší hodnota v segmentu. Nejklidnější interiér všech dob s vynikajícím komfortem pro cestující!

Mercedes-Benz je nejpohodlnějším kabrioletem z konkurence. Z technologií zmiňme systém proudění vzduchu AIRCAP, který vysouvá spojler nad čelním sklem a zadními sedadly, systém vyhřívání krku AIRSCARF, který řidiči a spolujezdci fouká příjemný teplý vzduch na krk, vyhřívaná loketní opěrky, vyhřívání sedadel a inteligentní ovládání klimatizace. Na rozdíl od konvenčních systémů se klima ovládá zcela automaticky, což znamená, že řidič se o její nastavení nemusí vůbec starat.

Co se týče motorizace, základem bude motor V8 s výkonem 335 kW (455 k) a max. točivým momentem 700 Nm od 1800 otáček za minutu. V kombinovaném režimu lze počítat se spotřebou do 9 litrů benzínu na 100 km. Mercedes-AMG S 63 4MATIC Cabriolet nabídne 5,5-litrový motor V8 biturbo s výkonem 430 kW (585 k) a max. točivým momentem 900 Nm. I díky pohonu všech čtyř kol bude tento model zrychlovat z 0 na 100 km/h za 3,9 sekundy. Inovativní 9-stupňová automatická převodovka nabídne tři jízdní režimy: dynamický, úsporný a manuální.

Stejně jako S-Class Sedan a Coupé bude i nový kabriolet k dispozici s mnoha novými asistenčními systémy, díky kterým bude jízda ještě komfortnější a bezpečnější. Systém preventivní ochrany cestujících PRE-SAFE byl aktualizován na PRE-SAFE PLUS. PRE-SAFE PLUS dokáže rozeznat hrozící kolizi zezadu a varovat před ní rychlým blikáním zadních výstražných světel. V případě, že by vozidlu hrozilo převrácení, řídící elektronika vyšle signál, který doslova vystřelí rámy za zadními opěrkami hlavy. Ty se po novém nevysouvá pomocí pružiny, ale poprvé pyrotechnicky. U systému DISTRONIC PLUS jde o tempomat s radarovou technikou, která udržuje bezpečnou vzdálenost od vozidla před vámi.