Breitling 44 GTM Patrouille Suisse 50TH Anniversary

Breitling 44 GTM Patrouille Suisse 50TH Anniversary 1

Neprošlo mnoho času a Breitling znovu představuje další limitky. Model postavený na platformě kolekce Chronomat 44 GMT dostal pojmenování Patrouille Suisse 50th Anniversary. Už jako název napovídá, bude se opět jednat o model ze série věnované akrobatickým letkám.

Patrouille Suisse je švýcarská akrobatická letka, která začala fungovat v 1964. V současnosti tým Patrouille Suisse tvoří 9 důstojníků a 21 členů pozemního personálu. Letku v akci máte možnost vidět i na videu, které bylo natočeno společností Breitling.

Hlavní znaky odlišující limitovanou edici od klasických chronografů spočívají v lunetě s kaučukovými čísly, ve speciálním černém ciferníku s emblémem Patrouille Suisse na pozici „9“ a v centrální ručičce GMT, kde je umístěno malé letadlo F-5E Tiger II. Ručičky jsou potaženy oranžovou luminiscenční vrstvou a vzadu na víčku jsou vygravírované informace o počtu kusech a znaky letky.

Nemá tu smysl mluvit o nějaké designové revoluci, základní prvky zůstaly stejné a malé vizuální obměny jen těžko říkají, že se jedná jinou nebo speciální edici. Na druhé straně však musím za sebe říci, že mně osobně se tento model líbí mnohem více než minulé verze Patrouille de Fance nebo Frecce Tricolori.

Breitling Chronomat 44 GMT

Patrouille Suisse 50th Anniversary

Průměr: 44 mm, Pouzdro: matná ušlechtilá ocel 316L, jednosměrně otočná luneta s kaučukem Sklíčko: safírové, Voděodolnost: 300M, Funkce: chronograf, GMT funkce druhého světového času, Kalibr: manufakturní kalibr 04 s automatickým nátahem a rezervou chodu 70 hodin, Limitovaná edice: 1000 ks, Cena: 8.750 €