Jak dlouho travalo Samsungu vyvinout snímač duhovky?

Jak dlouho travalo Samsungu vyvinout snímač duhovky? 1

Samsung Galaxy Note7 sebou přinesl zcela nový způsob odemykání telefonu. Kromě snímače otisků prstů se dá totiž použít i snímač duhovky, který jsme vídali spíše v akčních filmech jako v našich dlaních.

Jihokorejská společnost k této novince řekla i něco víc a odhalila něco ze zákulisí. Vyvinout technologii trvalo tři roky, během kterých je zakomponovala jen do dvou zařízení. Tím prvním byl speciální Galaxy Tab Iris, který byl spíše takovým testovacím modelem, který používali spíše firmy než běžní lidé. Jedná se přitom o nejbezpečnější biometrický systém, jaký byl kdy vyvinut, protože lidé po sobě zanechávají otisky prakticky všude, zatímco vzhled oka prakticky nelze „ukrást“.

Společnost zároveň jedná s bankami o zavedení skeneru duhovky jako jednoho ze způsobů pro provádění mobilních plateb. Velkým překvapením je však, že Samsung nehodlá omezovat skener duhovky jen na své prémiové modely a postupem času jejich plánuje přinést i do modelů střední třídy. Koneckonců, ta se již nyní může radovat ze snímače otisků prstů či z optické stabilizace obrazu, kterou nabízí například Galaxy A5 (2016).