Casio G-Shock slaví 20 let se zlatou verzí Hammer-Tone

Casio G-Shock slaví 20 let se zlatou verzí Hammer-Tone 1

Casio G-Shock jsou pravděpodobně nejvíc milovanými drsnými hodinkami na světě. Během historie si vždy stáli za svou reputaci. Jsou však mnohem víc než hodinky – představuj symbol této značky díky své neuvěřitelné výdrži.

Rovněž je, hned na první pohled lidé rozpoznají jako G-Shock hodinky a to i navzdory různému designu hodinek, které tato značka má. A jelikož velké množství jejich majitelů je z řad celebrit, staly se jakýmsi statusem prestiže. Hodinky však Především vyjadřují kombinaci technologie a tradičních kultur Japonska.

MRG-G10000HG-9A jsou nyní druhými MRG G-Shock hodinkami, které získaly tzv. tsuiki peče od nejznámějších a nejstarších hodinářů v Japonsku. Ačkoli se to na první pohled zdá, tyto hodinky nejsou vyrobeny z čistého zlata. Jde o titanový plášť se zlatým pokovováním.

Samotné hodinky jsou vybudovány kolem G-Shock modulu, který je identický s původním Hammer Tone MRGG1000HT – jde o analogové duální hodinky, jejichž čas je kontrolován pomocí GPS. Na ciferníku je Rovněž zobrazován den v týdnu, dále zeměpisná šířka, mód letadlo a možnost zapnutí / vypnutí spořiče denního světla. Je zde také možnost nastavit upozornění, stopky nebo odpočítávání času. Ve výbavě je ještě kalendář, životnost baterie a LED světlo (kvůli tmě během noci). Samotné hodinky fungují na solární pohon pomocí technologie Tough Solar. Jejich rozměry jsou 54,7 x 49,8 x 16, 9 mm.

Majitelé G-shock si své hodinky oblíbilo hlavně kvůli divokému nesourodému kulturnímu a estetickému symbolismu ve spojení s moderní technologií.

Hammer Tone MRG-G1000HG jsou pouze limitované edice s 300 kusy, jejichž cena začíná na 6000 dolarech (5750 eur), což je stejný cena jakou malá první generace Hammer Tone.