CHATEAU LOUIS XIV: JEDNA Z NEJDRAŽŠÍCH NEMOVITOSTÍ NA SVĚTĚ

CHATEAU LOUIS XIV: JEDNA Z NEJDRAŽŠÍCH NEMOVITOSTÍ NA SVĚTĚ 1

Chateau Louis XIV je kolosální rezidencí, nacházející se několik kilometrů od Paříže. Zámek byl oficiálně prodán anonymnímu majiteli za 275 milionů eur, díky čemuž si získal přívlastek jedné z nejdražších nemovitostí na světě.

Kolosální francouzská nemovitost

Obrovský zámek zabírá 5 000 metrů čtverečních a je vybudován na 23 hektarech půdy v sídle Louvenciennes. Postavit ho dal milovník francouzských přepychových zámků, Emad Kashoggi. Chateau je inspirován designem 17. století a jeho stavba začala v roce 2008. Tento kolosální projekt byl sice náročný na realizaci, ale stavitelem se ho podařilo dokončit za neuvěřitelně krátkou dobu – za dva a půl roku. Emad se svou společností Cogemad dlouhodobě renovuje a buduje zámky inspirované klasickým francouzským designem. Na tomto velkolepém projektu se podílelo 120 řemeslníků a uměleckých mistrů.

Obklopen lesním porostem a zelení je Chateau Louis XIV kombinací historického umění a moderních technologií. Jde o klasický a zároveň futuristický projekt. Nachází se v něm kolem 200 luxusních lustrů a ručně vyráběných nástěnných lamp. Plně vybavená kuchyň, připravená pro početný personál, je oddělena stěnami, které mají zabránit propouštění hluku při přípravě honosných pokrmů. Mramorové fontány před zámkem jsou ozdobené zlatem, podobně jako ty v Chateau de Versailles.

Působivost a luxus

Chateau je pozoruhodný z několika ohledů a jeho současný majitel určitě oceňuje jeho výjimečný design. Přízemí zámku je ozdobené působivými malovanými stropy, které zdobí vstupní halu i jídelna. Tyto fresky byly vytvořeny speciální skupinou umělců, přičemž se snažili napodobit malby Charlese Le Bruna ze stěn Chateau de Versailles. Stropy místností měří více než 5 metrů a ukrývají sofistikovaný klimatizační systém. Přízemí také disponuje prostornou garáží, do které se vejde osm aut.

V prvním patře se nachází apartmán o rozloze 300 metrů čtverečních. Tuto plochu pokrývají čtyři pokoje, čtyři luxusní mramorové koupelny a salonek pro hosty. Vyšší patra nabízejí prostor pro zábavu. Nachází se tam obrovský vnitřní bazén, squashové hřiště, „fitness“ pokoj, místnost na promítání filmů s dvanácti sedadly a dokonce i noční klub. Pod budovou je ukryta obrovská vinný sklep s více než 3 000 kusy kvalitního vína nejlepších ročníků.

V areálu se nacházejí kromě fontán i pozlacené sochy a dva kilometry dlouhý labyrint s perfektně upravenou zahradou. Díky mobilní aplikaci se dokonce můžete pohrát se světlem a barvou vody ve fontáně!

Smutnou zprávou pro majetné milovníky kouzelných nemovitostí je, že Chateau Louis XIV už má svého majitele. Jak jsme již zmínili v úvodu, jeho cena se v době prodeje vyšplhala na 275 milionů eur. V současnosti cena zámku stoupla na 290 milionů eur a není pochyb, že se bude v budoucnu dále zvyšovat. Emad se svou společností Cogemad však připravuje další projekty, proto se o několik let můžeme těšit na další působivé francouzské nemovitosti. Více fotografií zámku naleznete v přiložené galerii.