Nintendo s první aplikací pro smartfony

Nintendo s první aplikací pro smartfony 1

Společnost Nintendo je známá především díky vytváření populárních herních konzolí a videoher. Vždyť kdo by neznal Super Maria či Pokémony? Představitelé firmy se však před časem rozhodli rozšířit své portfolio produktů o vůbec první aplikaci pro smartphony.

Nese název Miitomo. Dostupná je zatím jen v Japonsku, ale brzy by se měla rozšířit i do jiných zemí. Asi vás zajímá, jaký je účel tento aplikace. Uživatelům klade různé otázky, například, jaké jsou jejich plány na víkend, který je jejich oblíbený televizní seriál a co chtějí dosáhnout v životě o deset let. Navíc jejich sdílí do světa. To ale není všechno. Aplikace obsahuje několik miniher, kterými člověka provází kreslená postavička MIIS z videohry Wii Sports.

„Nintendo vstoupilo do byznysu jako firma, vyrábějící hračky. Důvod, proč společnost začala produkovat videohry, je jednoduchý – považují je za ty nejlepší hračky, jaké dokáží vyrobit. Miitomo lze považovat spíše za hračku, než za videohru „- prohlásil Rob Fahey, expert ve sféře videoher.

A jelikož prodej populární handheldové konzoly 3DS klesá a další konzola, Wii U, nedokázala zopakovat úspěch svého předchůdce, Wii, zaměření na market s mobilními aplikacemi by mohlo být trefou do černého. Nintendo podle informací ze zahraničí vydá v blízké budoucnosti ještě čtyři aplikace.