Chcete povýšení? Zkuste toto

Chcete povýšení? Zkuste toto 1

Již několik let trčíte na nejnižší pozici, i když víte, že máte na víc? Tak někde je chyba. Vyzkoušejte návod, který vám pomůže na cestě k povýšení. Od vysněné pozice vás tak dělí pouze pět kroků.

1. Přeneste sny do reality
Představte si jak by měla vypadat práce vašich snů a zkuste vnášet prvky z ní do vaší současné pozice. Projděte si vaši každodenní rutinu a najděte v ní věci, co vás baví. Motivujte sám sebe a zapalte se i pro tu podřadnou práci, kterou musíte nyní provádět. Když budete podávat kvalitní výkon, kompetentním padnete do oka a povýšení bude na dosah.

2. Najděte si „učitele“
Měli byste mít sny, ale měli byste mít i mentora, který již dosáhl to, co chcete i vy a pomůže vám na cestě dosáhnout vašich cílů. A není na škodu mít dva, každý z nich vám dá svůj pohled na věc a vy si vyberete, co vám více vyhovuje. Doporučí vám, co je třeba dělat a pokud prokážete seriózní zájem o postup, doporučí vás na vyšších místech.

3. Zjistěte si, co práce vašich snů vyžaduje
Přestaňte se vymlouvat, že škola vás dostatečně nepřipravila na praxi. Pokud chcete více, musíte pro to něco udělat. Najděte si informace o odvětvích, které vás zajímají a doplňte si podle toho své znalosti. Žijeme v 21. století, na internetu už najdete úplně všechno. Čtěte knihy, přihlaste se na kurzy a učte se to, co vás baví a čemu se chcete v pracovním životě věnovat.

 
132183-top_foto1-qct6u

4. Chtějte zpětnou vazbu
Možná jste se zasekly na mrtvém bodě, neboť něco děláte špatně ale nevíte co. Sedněte si s nadřízeným a poproste ho o pomoc , abyste si rozebrali váš poslední projekt. Řekne vám, co děláte dobře a poukáže na mouchy, které je třeba vychytat. Možná ani neví, že toužíte po vyšší pozici, protože se mu zdáte bez zájmu a energie.

Požádejte o zpětnou vazbu i několika kolegů. Připravte se na to, že nebudou šetřit kritikou a jejich odpovědi vás mohou překvapit. Pozorně poslouchejte i to, co nevysloví.

5. Buďte kamarádi s lidmi z ostatních oddělení
Obzvláště vám doporučujeme najít si přátele na personálním oddělení, protože ti vědí jako první, kdy se jaké místo uvolní. Neutajujte před nimi o jaké pozici sníte a budou se snažit pomoci vám a informovat vás o novinkách. A konec konců, je příjemné mít v práci kamarády.